Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Państwo przymierza się do wspierania remontów starych domów

2007-05-24

Państwo przymierza się do wspierania remontów starych domów

Czy państwo będzie dopłacać do remontów starych domów? Takie rozwiązanie przewiduje ustawa o wspieraniu remontów i termomodernizacji. Projekt przygotowany przez Ministerstwo Budownictwa trafi dziś do uzgodnień międzyresortowych.

Czy państwo będzie dopłacać do remontów starych domów? Takie rozwiązanie przewiduje ustawa o wspieraniu remontów i termomodernizacji. Projekt przygotowany przez Ministerstwo Budownictwa trafi dziś do uzgodnień międzyresortowych – donosi „Wall Street Journal Polska", dodatek do „Dziennika".

Projekt przewiduje utworzenie obok Funduszu Termomodernizacyjnego, który dopłaca do inwestycji związanych z ocieplaniem budynków, dodatkowego Funduszu Remontowego. Miałby on służyć dofinansowywaniu budynków mieszkalnych, których użytkowanie rozpoczęło się przed 14 sierpnia 1961 roku. Pomoc państwa byłaby zatem skierowana do właścicieli najstarszych, w domyśle najbardziej zdewastowanych budynków.

Jak czytamy, warunkiem uzyskania dotacji ma być zebranie wkładu własnego w wysokości 20 proc. kosztów remontu i uzyskanie od jednego z banków komercyjnych współpracujących z Bankiem Gospodarstwa Krajowego kredytu na sfinansowanie pozostałych 80 proc. Osoba legitymująca się takim kredytem miałaby prawo wystąpić do BGK o wypłatę premii przeznaczanej na remont budynku, a także instalacji doprowadzających do niego wodę lub gaz. Jej wartość miałaby być uzależniona od kosztów remontu. Zgodnie z założeniami ustawy ma ona wynieść równowartość 25 proc. łącznych kosztów obsługi kredytu, ale nie więcej niż 30 proc. wydatków na remont.

Z dotacji skorzystają wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, gminy, a także prywatni właściciele kamienic lub domków jednorodzinnych – informuje „Wall Street Journal Polska". Nowością jest przy tym dodatkowa premia dla właścicieli domów zamieszkałych przez lokatorów z tak zwanego kwaterunku. Ma ona być wyliczana na podstawie wzrostu uwzględniającego okres, w którym mieszkanie podlegało przepisom ograniczającym prawa właściciela oraz amortyzację.

Więcej informacji w „Wall Street Journal Polska".

Źródło: „Wall Street Journal Polska" | 2007-05-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniahale i magazyny na sprzedażinne nieruchomości do kupieniamieszkania na wynajem powiat Jarocińskilokale użytkowe na wynajem powiat Zgierskilokale użytkowe na wynajem gmina Lipnica Murowanalokale użytkowe na wynajem gmina Wysokiemieszkania na sprzedaż w Retkowiedomy na sprzedaż w Kaczorachmieszkania na wynajem w Baryczu

Deweloperzy

);