Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Państwo dopłaci do remontów kamienic

2008-07-10

Państwo dopłaci do remontów kamienic

Właściciele będą mogli ubiegać się o kredyty na remonty kamienic, a część spłaci za nich budżet państwa. To rekompensata za ograniczanie podwyżek czynszu.

Właściciele będą mogli ubiegać się o kredyty na remonty kamienic, a część spłaci za nich budżet państwa. To rekompensata za ograniczanie podwyżek czynszu – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Do Sejmu wpłynęła autopoprawka rządu do projektu ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów. Wprowadza ona premię kompensacyjną, którą stanowić będą środki budżetu państwa przeznaczone na spłatę części kredytu udzielonego na realizację przedsięwzięcia remontowego lub remontu budynku mieszkalnego.Ma ona być wykonaniem wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie Marii Hutten-Czapskiej.

Ministerstwo Infrastruktury szacuje, że premia wyniesie od 200 do 750 zł za m kw. – czytamy dalej. Obejmie ona tylko lokale kwaterunkowe zajmowane od 12 listopada 1994 do 25 kwietnia 2005 r. Z premii będzie można skorzystać tylko raz. Prawo do niej uzyska każda osoba fizyczna, która 25 kwietnia 2005 r. była właścicielem (spadkobiercą) kamienicy, w jakiej znajduje się (lub znajdował) przynajmniej jeden lokal kwaterunkowy, za który najemca płacił czynsz regulowany.

Premię kompensacyjną można będzie uzyskać na przedsięwzięcie remontowe, m.in. na remont budynku, balkonów, wymianę okien. Dostanie się ją także na przebudowę domu – podaje dziennik. Kredytu mają udzielać banki komercyjne, które podpiszą umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Właściciele kamienicy, którzy zdecydują się na wzięcie kredytu, mogą liczyć także na premię remontową. Wyniesie ona 20 proc. zaciągniętej pożyczki.

Źródło: „Rzeczpospolita” 9.07.2008 | 2008-07-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajeminne nieruchomości na zamianęmieszkania na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Wrzesińskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Zwoleńskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Szerzynydomy na wynajem gmina Bakałarzewodomy na sprzedaż w Nowym Polichniemieszkania na wynajem w Jaworowo-Jastrzębiemieszkania na sprzedaż w Świt

Deweloperzy

);