Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pałace wycięte, mosty zostają

2008-07-17

Pałace wycięte, mosty zostają

Tegoroczne wydatki na inwestycje radni ścięli o 105 mln zł. „Pod nóż” poszły drogi w Środmieściu i na Pradze oraz pałace – Saski i Brühla. Ocalał m.in. most Krasińskiego.

Tegoroczne wydatki na inwestycje radni ścięli o 105 mln zł. „Pod nóż” poszły drogi w Środmieściu i na Pradze oraz pałace – Saski i Brühla – donosi „Życie Warszawy”. Ocalał m.in. most Krasińskiego.

Ratusz postanowił więc m.in. wykreślić z wieloletniego planu inwestycyjnego 340 mln zł na odbudowę pałaców Saskiego i Brühla oraz kamienic przy Królewskiej. Jak czytamy dalej, kolejna „wycięta” inwestycja to budowa trasy N-S (138 mln zł) i dokończenie śródmiejskiej obwodnicy – od węzła Żaba do Zabranieckiej (145 mln zł). O kilka lat odsunięto też mniej kosztowne poszerzenie ul. Prostej, przebudowę ul. Karowej, Emilii Plater i Płochocińskiej. Ocalał most Krasińskiego.

Władze miasta wciąż odsuwają decyzję, czy budować II linię metra za 6 mld zł, czy unieważnić przetarg, w którym wykonawcy podyktowali tak wysokie ceny. Ostatnio prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zakomunikowała, że odpowie dopiero pod koniec lipca. Na razie czeka na analizę opłacalności tej inwestycji. Dla miasta przygotowują ją doradcy z firmy audytorskiej Jaspers – podaje dziennik. Bez żadnej dyskusji Rada Warszawy zgodziła się, by miasto wzięło nowy kredyt i założyło za granicą spółkę do emisji obligacji. 112 mln zł pożyczy stolicy jeszcze w tym roku Europejski Bank Inwestycyjny. Do końca roku miasto chce też wyemitować euroobligacje za miliard złotych.

Źródło: „Życie Warszawy” 10.07.2008 | 2008-07-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemdomy do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Kępińskimieszkania na wynajem powiat Parczewskidomy na sprzedaż gmina Pielgrzymkamieszkania na wynajem gmina Szprotawadomy na sprzedaż w Rogowszczyznamieszkania na sprzedaż w Żołędnikudomy na sprzedaż w Dzierzgowie

Deweloperzy

);