Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ożywienie na rynku najmu powierzchni biurowych

2011-06-01

Ożywienie na rynku najmu powierzchni biurowych

Europejski sektor bankowy szturmuje rynek

W okresie od kwietnia 2010 r. do marca 2011 r. poziom aktywności firm z sektora bankowego na rynku nieruchomości biurowych osiągnął poziom o 20% wyższy niż średnia z ostatnich 5 lat – poinformowali w raporcie analitycy Cushman & Wakefield. Duża aktywność świadczy o umocnieniu pozycji europejskiego sektora bankowego.

Z raportu wynika także, że ekspansję na rynek europejski kontynuują banki z Chin. Trend ten jest efektem nadwyżki popytu na kredyt nad ilością ofert banków w Europie, których działanie cechuje się w ostatnim czasie dużą ostrożnością. Natomiast banki europejskie i amerykańskie często wybierały rynki krajów Azji i Pacyfiku.

Ponad 55% umów najmu przypadło na największe ośrodki sektora bankowego – Londyn, Paryż i Frankfurt. Jednak szczególnie dużym zainteresowaniem cieszył się warszawski i praski rynek najmu. Warszawa, która staje się regionalnym centrum bankowości w Europie Środkowowschodniej, może się pochwalić wzrostem popytu o prawie 63% w porównaniu ze średnią z pięciu lat. Poziom najmu w Pradze w ubiegłym roku wyniósł 25% powyżej średniej – stwierdzili analitycy Cushman & Wakefield. Z drugiej strony dostrzegli natomiast problem znikomej lub zerowej podaży powierzchni biurowej w wielu europejskich ośrodkach.

 

Zobacz pełna wersję raportu

Czytaj więcej newsów

Źródło: e-biurowce.pl | 2011-06-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemdziałki na sprzedażkamienice na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Biłgorajskidomy na sprzedaż powiat Kętrzyńskilokale użytkowe na wynajem gmina Łubowomieszkania na sprzedaż gmina Działdowomieszkania na sprzedaż w Marysinkudomy na wynajem w Karwowie Duchownymmieszkania na wynajem w Mysłakówku

Deweloperzy

);