Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ove Arup doradzi władzom lotniska

2011-08-30

Ove Arup doradzi władzom lotniska

Efektem współpracy ma być stworzenie koncepcji stołęczengo parku biznesowego Chopin Airport City.

Lotnisko im. Chopina w Warszawie nawiązało współpracę z firmą Ove Arup. Spółka będzie doradzać władzom i przeprowadzi analizę możliwości zagospodarowania nieruchomości zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Chopina w Warszawie. Przedmiotem opracowania będzie parcela o powierzchni 10 ha, na której PPL planuje stworzenie kompleksu Chopin Airport City (CAC). Kontrakt opiewa na kwotę 1,167 zł.

O wyborze zadecydowała najciekawsza koncepcja współpracy oraz doświadczenie firmy w prowadzeniu podobnych projektów w Polsce i za granicą. Niewątpliwym atutem firmy Ove Arup jest jej doświadczenie w prowadzeniu projektów opartych o ideę zrównoważonego rozwoju. Ochrona środowiska to dla PPL niezwykle istotne zagadnienie, które chcemy również uwzględnić w projekcie Chopin Airport City – stwierdziła Aleksandra Matuszewska, pełnomocnik PPL ds. realizacji CAC.

Ove Arup & Partners International Limited Oddział w Polsce, która wygrała postępowanie negocjacyjne, ma dostarczyć opracowanie w ciągu 30 tygodni. W pierwszym etapie prac powstanie wizualizacja zabudowy nieruchomości uwzględniająca sposób wykorzystania CAC pod powierzchnie biurowe, handlowe lub rekreacyjne. Wybór firmy doradczej był kolejnym etapem realizacji projektu. W ubiegłym roku sąd konkursowy złożony z przedstawicieli PPL oraz warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich wybrał koncepcję urbanistyczną Chopin Airport City stworzoną przez biuro architektoniczne JEMS Architekci.

Czytaj więcej newsów

Źródło: e-biurowce.pl | 2011-08-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemdziałki na sprzedażmieszkania na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Brzezińskilokale użytkowe na wynajem powiat Lipskimieszkania na wynajem gmina Nurdomy na wynajem gmina Gorajdomy na wynajem w Klementynowiedomy na sprzedaż w Piechciniemieszkania na sprzedaż w Lipnicy

Deweloperzy

);