Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Otwarcie Bonarka City Center

2009-11-22

Otwarcie Bonarka City Center

Oficjalne otwarcie największego w Polsce południowej centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego Bonarka City Center (BCC) nastąpiło 21 listopada.

Oficjalne otwarcie największego w Polsce południowej centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego Bonarka City Center (BCC) nastąpiło 21 listopada. Projekt Bonarka będzie realizowany w III etapach: etap I to budowa centrum wraz z infrastrukturą drogową, w ramach etapu II powstanie kompleks biurowy o roboczej nazwie B4B, etap III obejmie budowę osiedla mieszkaniowego Bonarka Residential. Łączna wartość tych inwestycji to około 500 mln euro, z czego na koszt budowy I etapu przypada około 350 mln euro.

Inwestorem projektu jest spółka projektowa Roland Investments, której właścicielami są: TriGranit Holding Ltd (80 proc.) i IPR Ltd (20 proc.). Działający od 1997 r. TriGranit, trzecia pod względem wielkości firma deweloperska w Europie Środkowej i Wschodniej, specjalizuje się w realizacji wielofunkcyjnych centrów miejskich, często położonych na terenach poprzemysłowych, dzięki czemu ma bardzo duże doświadczenie w likwidacji zanieczyszczeń i przystosowywaniu terenów do funkcji mieszkalnych.
 
Generalnym wykonawcą Bonarka City Center jest firma Arcadom Polska sp. z o.o., firma córka węgierskiej spółki budowlanej Arcadom Construcion Co, realizującej budowy w wielu krajach Europy.
 
Z ponad 90 tys. m kw. powierzchni użytkowej BCC (pow. całkowita 234 tys. m kw.) zajęte jest już 95 proc. (stan z 5 października 2009). W sumie podpisano 212 umów. Największy najemca – Auchan – na powierzchni 18 800 m kw. otworzy pierwszy w Krakowie hipermarket. Drugim co do wielkości najemcą jest Leroy Merlin, który zajmie powierzchnię 10 300 m kw. i do swojego trzeciego już sklepu w Krakowie zamierza przyciągać klientów punktami projektowymi i strefami aranżacyjnymi. Z kolei megapleks Cinema City na dwupoziomowej powierzchni 6600 m kw. przewiduje otwarcie 20 sal kinowych. Będzie to już 28 multipleks w Polsce, ale pierwszy, który zaoferuje najbardziej wymagającym klientom trzy luksusowe sale VIP-owskie. Pierwszy w Krakowie salon sprzedaży otworzy również sieć Mega Avans – czwarty co do wielkości najemca Bonarka City Center. Oficjalne otwarcie centrum nastąpiło 21 listopada br.
 
 

 

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 21/2009 | 2009-11-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemgaraże na sprzedażlokale użytkowe na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Kutnowskidomy na sprzedaż powiat Bielskidomy na wynajem gmina Domaszowicemieszkania na sprzedaż gmina Chrząstowicedomy na wynajem w Aleksandrowiedomy na wynajem w Nieznańdomy na wynajem w Jabłonce

Deweloperzy

);