Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Oszczędności nie mogą się odbywać kosztem niepełnosprawnych

2017-03-20

Oszczędności nie mogą się odbywać kosztem niepełnosprawnych

Potrzeby osób niepełnosprawnych, starców i rodzin z małymi dziećmi muszą zostać uwzględnione w nowym programie mieszkaniowym.

W związku z zapowiedziami dotyczącymi tanich realizacji inwestycji mieszkaniowych, jakie mają powstawać w ramach „Mieszkania Plus”, Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje o uwzględnienie potrzeb wszystkich grup społecznych. Rządowy projekt programowo skierowany jest do wszystkich Polaków i nie ma określonych beneficjentów, jak to było w przypadku „Mieszkania dla młodych”, dlatego Adam Bodnar skierował pismo do ministra infrastruktury i budownictwa, aby nie zapominać o potrzebach osób starszych czy niepełnosprawnych.

Zdaniem Rzecznika chęć zredukowania kosztów budowlanych do minimum i umożliwienia tanich czynszów oraz użycie tanich i szybkich technologii może wykluczyć wprowadzenie takich udogodnień jak windy, podziemne parkingi czy klatki schodowe. W swoim wystąpieniu do ministerstwa podkreślił, że oszczędności nie można szukać kosztem osób niepełnosprawnych, starszych czy rodzin z małymi dziećmi. Brak tego typu rozwiązań wyklucza tę grupę obywateli z grona potencjalnych użytkowników „Mieszkania Plus”, a ich potrzeby mieszkaniowe bardzo często są niedostatecznie zapewnione.

Rzecznik powołał się na ustanowioną 13 grudnia 2006 r. Konwencję, która zobowiązuje do uniwersalnego projektowania, umożliwiającego użytkowanie powstających obiektów wszystkim zainteresowanym. Tymczasem budynki planowane w ramach rządowego programu mieszkaniowego zakładają 3-kondygnacyjne budowle, co nie rodzi konieczności montażu wind. Jak dodaje Bodnar, ograniczenie pełnej sprawności fizycznej nie dotyczy jedynie osób starszych czy niepełnosprawnych – w równym stopniu dotyka ludzi młodych, którzy np. ulegli wypadkowi.  

Źródło: KRN.pl | 2017-03-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Goodbest ⋅ 27-04-2017 | 16:41

Hello, I am Adams Reymond, i will like to invest in your country. all I want is an honest and reliable person who can be my partner. please email on adamsreymond5@gmail.com for more details. Best Regards Adams Reymond U.S Army Afghanistan.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Oaza Bronowice
Sand Hotel ****
Osiedle Klonowe 14
Villa sento

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Osiedle Klonowe 14

Wieliczka 

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 
Super oferta: / poprzednia następna