Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)

Wiadomości Wiadomości

Oszczędności nie mogą się odbywać kosztem niepełnosprawnych

2017-03-20

Oszczędności nie mogą się odbywać kosztem niepełnosprawnych

Potrzeby osób niepełnosprawnych, starców i rodzin z małymi dziećmi muszą zostać uwzględnione w nowym programie mieszkaniowym.

W związku z zapowiedziami dotyczącymi tanich realizacji inwestycji mieszkaniowych, jakie mają powstawać w ramach „Mieszkania Plus”, Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje o uwzględnienie potrzeb wszystkich grup społecznych. Rządowy projekt programowo skierowany jest do wszystkich Polaków i nie ma określonych beneficjentów, jak to było w przypadku „Mieszkania dla młodych”, dlatego Adam Bodnar skierował pismo do ministra infrastruktury i budownictwa, aby nie zapominać o potrzebach osób starszych czy niepełnosprawnych.

Zdaniem Rzecznika chęć zredukowania kosztów budowlanych do minimum i umożliwienia tanich czynszów oraz użycie tanich i szybkich technologii może wykluczyć wprowadzenie takich udogodnień jak windy, podziemne parkingi czy klatki schodowe. W swoim wystąpieniu do ministerstwa podkreślił, że oszczędności nie można szukać kosztem osób niepełnosprawnych, starszych czy rodzin z małymi dziećmi. Brak tego typu rozwiązań wyklucza tę grupę obywateli z grona potencjalnych użytkowników „Mieszkania Plus”, a ich potrzeby mieszkaniowe bardzo często są niedostatecznie zapewnione.

Rzecznik powołał się na ustanowioną 13 grudnia 2006 r. Konwencję, która zobowiązuje do uniwersalnego projektowania, umożliwiającego użytkowanie powstających obiektów wszystkim zainteresowanym. Tymczasem budynki planowane w ramach rządowego programu mieszkaniowego zakładają 3-kondygnacyjne budowle, co nie rodzi konieczności montażu wind. Jak dodaje Bodnar, ograniczenie pełnej sprawności fizycznej nie dotyczy jedynie osób starszych czy niepełnosprawnych – w równym stopniu dotyka ludzi młodych, którzy np. ulegli wypadkowi.  

Źródło: KRN.pl | 2017-03-20

powrót do listy wiadomości

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Marine Hotel *****
Prestige City
Cieślewskiego 7A
Oaza Bronowice
Arged Spółdzielnia Handlowa...
Inwestycja Osiedle Klonowe 11
Villa sento
Sand Hotel ****
Osiedle Piltza - Etap III
Biurowiec IMPOL
Cystersów 26

Marine Hotel *****

Kołobrzeg, ul. A. Sułkowskiego 

Prestige City

Kraków, Podgórze 

Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Arged Spółdzielnia Handlowa...

Kraków. Gromadzka 46 

Inwestycja Osiedle Klonowe 11

Wieliczka, ul. Zbożowa 

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Osiedle Piltza - Etap III

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Biurowiec IMPOL

Kraków, Prądnik Biały, Conrada 

Cystersów 26

Kraków, Grzegórzki, ul. Cystersów 
Super oferta: / poprzednia następna

Strony regionalne - województwa

dolnośląskielubelskiełódzkiemazowieckiepodkarpackiepomorskieświetokrzyskiewielkopolskiekujawsko-pomorskielubuskiemałopolskieopolskiepodlaskieśląskiewarminsko-mazurskiezachodniopomorskie

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedażlokale użytkowe poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Kołobrzeskidomy na wynajem powiat M. Dąbrowa Górniczalokale użytkowe na sprzedaż gmina Zakrzewodomy na wynajem gmina Chełmiecmieszkania na sprzedaż w Bobrowiemieszkania na sprzedaż w Szczepankowiemieszkania na wynajem w Zakręcie

Deweloperzy