Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Oszczędność podatkowa

2011-05-24

Oszczędność podatkowa

Wykańczając, remontując mieszkanie lub budując dom możemy zyskać nawet 30 tys. zł. Wszystko dzięki zwrotowi części podatku VAT za materiały budowlane.

Wykańczając, remontując mieszkanie lub budując dom możemy zyskać nawet 30 tys. zł. Wszystko dzięki zwrotowi części podatku VAT za materiały budowlane.

Jeśli w latach 2004-2005 nie korzystaliśmy z ulg mieszkaniowych, kwota zwrotu w przypadku wydatków poniesionych w 2011 r. wynosi 65,22 proc. podatku VAT opłaconego w cenie materiałów budowlanych. Z kolei osoby, które korzystały z ulg, obowiązuje niższy poziom limitu wynoszący 55,23 proc. - podaje „Rzeczpospolita”. Dodatkowo jeśli inwestycja wymaga pozwolenia na budowę, pojawia się kolejny limit dotyczący ceny metra kwadratowego powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego, która jest przyjmowana do określenia premii gwarancyjnej od wkładów oszczędnościowych na książeczkach mieszkaniowych.
 
Zwrot dotyczy jedynie tych materiałów, które nie zostały objęte stawką VAT, która wzrosła w 2004 r. z 7 do 22 proc. w wyniku wejścia Polski do Unii Europejskiej. Listę wszystkich materiałów, od których odliczyć można podatek VAT znajduje się na stronie resortu infrastruktury. O zwrot podatku będą mogły się ubiegać osoby, które złożyły w urzędzie skarbowym druk VZM wraz z fakturami dokumentującymi zakup materiałów.

 

Źródło: „Rzeczpospolita” 23.05.2011 | 2011-05-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupienialokale użytkowe do kupieniahale i magazyny do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Trzebnickilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Łomżamieszkania na sprzedaż gmina Serocklokale użytkowe na wynajem gmina Jabłońmieszkania na wynajem w Bartoszkachmieszkania na wynajem w Osuchachmieszkania na wynajem w Kostomłotach

Deweloperzy

);