Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Oszczędniej dzięki zestawom solarnym

2009-04-28

Oszczędniej dzięki zestawom solarnym

Chociaż instalacja kolektorów słonecznych nie jest tanią inwestycją, to może się ona zwrócić już w pięć, sześć lat.

Chociaż instalacja kolektorów słonecznych nie jest tanią inwestycją, to może się ona zwrócić już w pięć, sześć lat – informuje „Gazeta Prawna”.

Co więcej, możliwe jest uzyskanie dofinansowania na zakup kolektora. Jak czytamy dalej, mogą liczyć na nie zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne. Według Tomasza Kosibora z firmy Hewalex, produkującej kolektory słoneczne, przyrost sprzedaży kompletnych zestawów solarnych wynosi w Polsce 20–30 proc. rocznie.

Kolektor, który zamienia promieniowanie słoneczne na ciepło, używane najczęściej do podgrzewania wody, pozwala oszczędzać na wydatkach na energię – podkreśla dziennik. Eksperci szacują, że właściwie dobrany solar może obniżyć koszty ogrzewania wody nawet o 60 proc. w skali roku. Ceny zestawów solarnych umożliwiających zaspokojenie potrzeb czteroosobowej rodziny zaczynają się od 7 tys. zł netto i sięgają ponad 13 tys. zł – podaje „Gazeta Prawna”. Do tego trzeba doliczyć koszty instalacji.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 28.04.2009 | 2009-04-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażmieszkania na zamianędomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Malborskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Piotrkowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Tłuchowodomy na wynajem gmina Fajsławicemieszkania na sprzedaż w Hredkowiemieszkania na wynajem w Cieciułowiemieszkania na sprzedaż w Buczku

Deweloperzy

);