Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Osiedle Glivia w koszarach

2008-05-06

Osiedle Glivia w koszarach

Stare, XIX-wieczne koszary w centrum Gliwic zostaną przerobione na eleganckie apartamenty, a wokół wyrosną nowoczesne bloki.

Stare, XIX-wieczne koszary w centrum Gliwic zostaną przerobione na eleganckie apartamenty, a wokół wyrosną nowoczesne bloki. Osiedle będzie nosiło nazwę Glivia. To pierwsza inwestycja światowego potentata ING Real Estate na Górnym Śląsku, autora m.in. Złotych Tarasów w Warszawie.

Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, na czterohektarowej działce przy ul. Daszyńskiego w pobliżu Parku Starokozielskiego inwestor wyburzył już najmniej wartościowe magazyny i stację benzynową. Zachował tylko trzy zabytkowe budynki z końca XIX w., w tym dwa potężne ceglane gmachy stojące przy dawnym placu apelowym. Ze względu na fatalny stan tych budynków, pozostaną jedynie ich elewacje. Na nich pojawią się nowoczesne balkony z betonu i szkła. Za nimi natomiast powstaną nowe obiekty z niezależnymi konstrukcjami. Nad ceglanymi, trzykondygnacyjnymi bryłami pojawią się jeszcze dwie, nadbudowane w zupełnie innej stylistyce.

Osiedle Glivia będzie miało przemyślany układ urbanistyczny – czytamy dalej. Środkiem pobiegnie ul. Bolesława Śmiałego. Nie będzie bram wjazdowych na osiedle, które ma być wolne od samochodów. Powstanie kilka garaży podziemnych na ponad 500 miejsc, z których windy dowiozą mieszkańców wprost pod drzwi ich mieszkań. Dzięki temu wokół budynków piesi będą mogli spacerować po zielonych dziedzińcach, a dawny plac apelowy przemieni się w niewielki rynek.

Na osiedlu będzie 12 nowych budynków wielorodzinnych, wszystkie o prostej neomodernistycznej stylistyce. Mieszkania mają mieć od 35 do 111 m kw. Za m kw. zapłacimy od 5250 do 6250 zł – informuje Gazeta. Jeden z punktów sprzedaży mieści się w przeszklonym pawilonie, który stanął na środku dawnych koszar. Pierwsze mieszkania będą gotowe już pod koniec 2009 r., a cała inwestycja zakończy się w 2011 r.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Katowice 25.04.2008 | 2008-05-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na zamianęinne nieruchomości na zamianęmieszkania na wynajem powiat Piaseczyńskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Olsztynmieszkania na sprzedaż gmina Zakrzewomieszkania na wynajem gmina Dmosinmieszkania na wynajem w Woli Górzańskiejdomy na sprzedaż w Huciskumieszkania na sprzedaż w Rutkowskie Małe

Deweloperzy

);