Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Oprocentowanie kredytu wzrośnie

2007-11-14

Oprocentowanie kredytu wzrośnie

Oprocentowanie kredytu hipotecznego w złotych jeszcze w tym roku może wzrosnąć z 6,49 do 6,74 proc. To efekt spodziewanej podwyżki stóp procentowych i co za tym idzie, wzrostu rynkowej stopy WIBOR, od której zależy wysokość odsetek.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego w złotych jeszcze w tym roku może wzrosnąć z 6,49 do 6,74 proc. To efekt spodziewanej podwyżki stóp procentowych i co za tym idzie, wzrostu rynkowej stopy WIBOR, od której zależy wysokość odsetek. To oznacza, że miesięczna rata kredytu na 300 tys. zł wzrośnie o 50 zł. Kredyt hipoteczny będzie drożał również w przyszłym roku. Zgodnie z przewidywaniami „Gazety Prawnej” i Open Finance, w grudniu 2008 r. jego średnie oprocentowanie wyniesie 7,24 proc.

Sytuacja ta jest spowodowana podwyżką stóp procentowych (jedna o 0,25 pkt proc. jeszcze w tym roku, a w przyszłym kolejne dwie, każda po 0,25 pkt proc.). To oznacza, że stopy procentowe wzrosną łącznie o 0,75 pkt proc., a wraz z nimi podstawa oprocentowania kredytów, czyli WIBOR, który zazwyczaj zmienia się wraz z oczekiwaniami rynku, nie czekając na oficjalną decyzję Rady Polityki Pieniężnej. Dla kredytobiorcy oznacza to wzrost raty prawie o 150 zł (w porównaniu z tą, którą płaci dziś). Podrożeją także kredyty we frankach szwajcarskich, ale w dużo mniejszej skali. Ich średnie oprocentowanie do końca roku nie powinno się zmienić i będzie wynosić około 4,14 proc. Natomiast w przyszłym roku zwiększy się o 0,25 pkt proc. – do poziomu 4,39 proc. – czytamy w „Gazecie Prawnej”.

Więcej w „Gazecie Prawnej”.

Źródło: „Gazeta Prawna” 14.11.2007 r. | 2007-11-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciadziałki do kupieniamieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Białostockimieszkania na sprzedaż powiat Wieruszowskilokale użytkowe na wynajem gmina Przodkowomieszkania na wynajem gmina Łobezdomy na sprzedaż w Okręglica-Koloniamieszkania na sprzedaż w Koźminie Wielkopolskimmieszkania na wynajem w Karczówce

Deweloperzy

);