Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Okiem pośrednika: sprzedaż i wynajem magazynów

2006-11-09

Okiem pośrednika: sprzedaż i wynajem magazynów

Na rynku nowoczesnej powierzchni magazynowej najbardziej poszukiwaną przez klientów lokalizacją wciąż pozostaje województwo mazowieckie, w następnej kolejności województwa: śląskie, wielkopolskie i łódzkie.

Na rynku nowoczesnej powierzchni magazynowej najbardziej poszukiwaną przez klientów lokalizacją wciąż pozostaje województwo mazowieckie, w następnej kolejności województwa: śląskie, wielkopolskie i łódzkie.
Jak wynika z danych warszawskiej Agencji Jartom, która od początku 2006 roku pośredniczyła w sprzedaży lub wynajmie 100 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej, najbardziej poszukiwaną przez klientów lokalizacją wciąż pozostaje województwo mazowieckie, w następnej kolejności województwa: śląskie, wielkopolskie i łódzkie. Głównymi klientami były firmy z branż: logistycznej – 30 proc., spożywczej – 18 proc. oraz kurierskiej – 9 proc. Transakcje dotyczyły między innymi takich marek, jak Alcon, A Novo, Bims Plus, CH Beck, Citicom, Ensto Aspol, Frito Lay, Kamis, Logitel, Loparex, M&M, Navo, Saturn Planet, Swissvoice, TNT, Stalgast.

W aglomeracji warszawskiej około 70 proc. transakcji dokonano po praskiej stronie Warszawy. W Warszawie średnia cena wynajmu magazynu to 4 EUR/m2, a średnia cena wynajmu biura w kompleksie biurowo-magazynowym to 8 EUR/m2. Poza aglomeracją warszawską średnia cena wynajmu magazynu wyniosła 3,5 EUR/m2, a średnia cena wynajmu biura w kompleksie biurowo-magazynowym – 6 EUR/m2.

Średnia wielkość transakcji (średnia wynajęta przez jednego klienta powierzchnia magazynowa) wynosiła 3000 m2.

Deweloperzy oferują coraz wyższy standard powierzchni magazynowej i towarzyszącej jej powierzchni biurowej. Magazyny w standardzie wyposażone są w doki hydrauliczne, bezpyłową posadzkę, oszczędne ogrzewanie, nowoczesne zabezpieczenie p.poż, szerokie place manewrowe. Coraz większe znaczenie ma lokalizacja magazynu. Obecnie najbardziej poszukiwaną usługą jest doradztwo przy wyborze lokalizacji dla operatorów logistycznych.

Źródło: Agencja Jartom | 2006-11-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe do kupieniainne nieruchomości na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat M. Bielsko-Białalokale użytkowe na sprzedaż powiat M. st. Warszawadomy na wynajem gmina Chmielnodomy na wynajem gmina Krotoszycemieszkania na wynajem w Książenicachdomy na sprzedaż w Gołąbkumieszkania na wynajem w Czarnołozach

Deweloperzy