Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Okazja: metro rozdaje ziemię

2007-06-26

Okazja: metro rozdaje ziemię

1,5 mln metrów sześciennych ziemi muszą wywieźć do Euro 2012 budujący odcinek metra od ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego. Taka ilość ziemi może posłużyć do osuszania bagien albo regulacji rzek.


Jak pisze „Rzeczpospolita", 1,5 mln metrów sześciennych ziemi muszą wywieźć do Euro 2012 budujący odcinek metra od ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego. Taka ilośc ziemi może posłużyć do osuszania bagien albo regulacji rzek.

Czy na Mazowszu znajdą się chętni na urobek z metra? Według rozmówcy dziennka, rzecznika urzędu wojewódzkiego Maksyma Gołosia ziemia może posłużyć np. do budowy wałów przeciwpowodziowych. Jednym tchem wymienia wylewające mazowieckie rzeki wymagające regulacji: Wisłę, Radomkę, Wkrę i Liwiec.

W urzędzie marszałkowskim nie chcą się wypowiadać w sprawie ziemi, dopóki nie poznają jej rodzaju. Tego nie znają zaś jeszcze w Metrze Warszawskim. Druga linia ma być bowiem budowana za pomocą automatycznych tarcz – jak w Madrycie czy Tuluzie. Dopiero pod koniec roku zapadnie decyzja, jakie to będą urządzenia. Na całym świecie przy budowie metra są wykorzystywane dwa podstawowe rodzaje tarcz: suche (wydalające suchą ziemię, gotową do użycia) albo zawiesinowe (ziemia jest wymieszana z tzw. bentonitem, czyli zawiesiną wody, iłów itp.). Wywiezienie milionów metrów sześciennych ziemi to ogromna operacja logistyczna. Na razie w Warszawie nikt się nią nie zajmuje, nawet teoretycznie.

Źródło: „Rzeczpospolita", 25.06.2007 | 2007-06-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemkamienice na wynajemkamienice na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Wrzesińskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Tarnowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Łopusznodomy na sprzedaż gmina Wijewomieszkania na sprzedaż w Koledomy na sprzedaż w Dębówcudomy na wynajem w Motarzynie

Deweloperzy

);