Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ogrody Krakowian najlepsze w Europie

Dominika Sułkowska | 2019-04-12

Ogrody Krakowian najlepsze w Europie
Ogrody Krakowian są chętniej odwiedzane niż zwykłe parki

Kraków po raz drugi brał udział w konferencji European Urban Green Infrastructure Conference. W tym roku zdobył główną nagrodę za Ogrody Krakowian.

Podczas trzeciego już rozdania nagród w Londynie na EUGIC projekt Ogrodów Krakowian okazał się najlepszą inicjatywą w kategorii wdrożenia zielonej infrastruktury w miastach. Wyróżniono go przede wszystkim za stworzenie terenów zielonych blisko mieszkańców. Głównym założeniem było, aby dojście do nich nie zajęło więcej niż ok. 5-15 minut spacerem od miejsca zamieszkania.

Ogrody Krakowian to tzw. parki kieszonkowe. Nazwę tę zawdzięczają niewielkiej powierzchni, wykorzystanej najlepiej jak to możliwe. Te w mieście Kraka wyróżniają się na tle innych tego typu polskich inwestycji tym, że oprócz funkcji estetycznej oraz rekreacyjnej posiadają również atut edukacyjny. Każdy z Ogrodów Krakowian ma swój temat przewodni, np. matematyczny lub kwietny. Dodatkowym plusem parków kieszonkowych jest fakt, że zostają one tworzone w miejscach, które były niegdyś bardzo zaniedbane. Teraz stają się chętnie odwiedzanymi przez krakowian miejscami, w których mają oni kontakt z naturą.

Jak wspomina Piotr Kempf, Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej, wyróżnienie w Londynie cieszy go jeszcze bardziej, ponieważ to właśnie architekci obrazu ZZM od początku do końca czuwali nad projektem i nim kierowali.

Projekt ruszył w 2018 r. i od tego czasu Ogrody Krakowian miały powstać w 18 dzielnicach miasta. Pierwszym tego typu parkiem był skwer przy ul. Fałata/Prusa.

 

 


 

Źródło: KRN.pl | 2019-04-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Stefan ⋅ 12-04-2019 | 15:13

Gratuluje! :)

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemdziałki do kupieniadziałki na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Trzebnickidomy na wynajem powiat Giżyckilokale użytkowe na sprzedaż gmina Łowiczlokale użytkowe na wynajem gmina Staninmieszkania na wynajem w Sławczyniedomy na wynajem w Janówce Zachodniejdomy na wynajem w Lubczynie

Deweloperzy

);