Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ogrody Krakowian najlepsze w Europie

Dominika Sułkowska | 2019-04-12

Ogrody Krakowian najlepsze w Europie
Ogrody Krakowian są chętniej odwiedzane niż zwykłe parki

Kraków po raz drugi brał udział w konferencji European Urban Green Infrastructure Conference. W tym roku zdobył główną nagrodę za Ogrody Krakowian.

Podczas trzeciego już rozdania nagród w Londynie na EUGIC projekt Ogrodów Krakowian okazał się najlepszą inicjatywą w kategorii wdrożenia zielonej infrastruktury w miastach. Wyróżniono go przede wszystkim za stworzenie terenów zielonych blisko mieszkańców. Głównym założeniem było, aby dojście do nich nie zajęło więcej niż ok. 5-15 minut spacerem od miejsca zamieszkania.

Ogrody Krakowian to tzw. parki kieszonkowe. Nazwę tę zawdzięczają niewielkiej powierzchni, wykorzystanej najlepiej jak to możliwe. Te w mieście Kraka wyróżniają się na tle innych tego typu polskich inwestycji tym, że oprócz funkcji estetycznej oraz rekreacyjnej posiadają również atut edukacyjny. Każdy z Ogrodów Krakowian ma swój temat przewodni, np. matematyczny lub kwietny. Dodatkowym plusem parków kieszonkowych jest fakt, że zostają one tworzone w miejscach, które były niegdyś bardzo zaniedbane. Teraz stają się chętnie odwiedzanymi przez krakowian miejscami, w których mają oni kontakt z naturą.

Jak wspomina Piotr Kempf, Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej, wyróżnienie w Londynie cieszy go jeszcze bardziej, ponieważ to właśnie architekci obrazu ZZM od początku do końca czuwali nad projektem i nim kierowali.

Projekt ruszył w 2018 r. i od tego czasu Ogrody Krakowian miały powstać w 18 dzielnicach miasta. Pierwszym tego typu parkiem był skwer przy ul. Fałata/Prusa.

 

 


 

Źródło: KRN.pl | 2019-04-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Stefan ⋅ 12-04-2019 | 15:13

Gratuluje! :)

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciadziałki do kupieniahale i magazyny do kupieniadomy na wynajem powiat Grodziskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Łomżalokale użytkowe na sprzedaż gmina Lesznowolamieszkania na wynajem gmina M. Słupskmieszkania na sprzedaż w Skrzynkachmieszkania na wynajem w Jackowie Dworskimdomy na wynajem w Antoniówce

Deweloperzy

);