Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ogródki za symboliczną złotówkę

2009-07-01

Ogródki za symboliczną złotówkę

Sejm zajmie się w tym tygodniu PiS-owskim projektem ustawy o ogrodach działkowych. Miałaby ona m.in. umożliwić części działkowców wykup ogródków za symboliczną złotówkę.

Sejm zajmie się w tym tygodniu PiS-owskim projektem ustawy o ogrodach działkowych. Miałaby ona m.in. umożliwić części działkowców wykup ogródków za symboliczną złotówkę – donosi „Gazeta Wyborcza”.

PiS proponuje przekształcenie obecnych Rodzinnych Ogrodów Działkowych (ROD) we wspólnoty ogrodu na wzór wspólnot mieszkaniowych. Jak czytamy dalej, działkowcy nie musieliby należeć do Polskiego Związku Działkowców, bo ten byłby zlikwidowany, a jego majątek – znacjonalizowany. Jednak składniki tego majątku na terenie ogrodów (np. budynki, infrastruktura techniczna) stałyby się współwłasnością ich użytkowników.

Podobnie jak w dwóch wcześniejszych projektach (jeden trafił nawet do Sejmu, ale przepadł w głosowaniu) posłowie PiS zaproponowali przy wykupie działek bonifikatę – jednak tym razem nie 5, a aż 10 proc. wartości za każdy rok użytkowania działki – podkreśla dziennik. Co ciekawe, obniżka mogłaby sięgać nawet 99 proc. ceny działki. Pod kuratelą PZD jest blisko 5 tys. ogrodów z ok. 965 tys. działek o łącznej powierzchni przeszło 33,5 tys. ha. Prawdopodobnie większość działkowców chętnie wykupiłaby swoje ogródki – dodaje „Gazeta”.

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 30.06.2009 | 2009-07-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażdomy na zamianękamienice na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Bielskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Kraśnickilokale użytkowe na wynajem gmina Wolsztynlokale użytkowe na wynajem gmina Dobradomy na sprzedaż w Dzikiedomy na wynajem w Porąbcedomy na wynajem w Lizbona

Deweloperzy

);