Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ogród Zmysłów na Bielanach

2010-01-08

Ogród Zmysłów na Bielanach

W dolince między ulicą Opatowską a Chlewińską powstanie nowy park, w którym mają zostać wydzielone części odpowiadające ludzkim zmysłom.

W dolince między ulicą Opatowską a Chlewińską powstanie nowy park, w którym mają zostać wydzielone części odpowiadające ludzkim zmysłom – podaje portal Naszemiasto.pl.

Jak czytamy dalej, np. w ogrodzie smaków, pośród oryginalnych roślin, będą mogły odbywać się wystawy sztuki kulinarnej. Ogród dotyku ma zostać połączony z ogrodem dźwięku, dzięki czemu łatwiej będą mogły czerpać z nich korzyści osoby niewidzące. Ogrody te będą pełnić funkcję terapeutyczną. Za pomocą dotyku będzie można poznać żwir czy bruk drewniany oraz miękkie źdźbła trawy. Strefa dźwięku ma charakteryzować się zabawkami emitującymi różne dźwięki. Atrakcją dla dzieci będzie przechadzka po drewnianym, wydającym dźwięki mostku. Kolejny ogród, z mieszczącym się w nim mini amfiteatrem, będzie reprezentował zmysł wzroku. Będzie można stąd podziwiać panoramę całego Ogrodu Zmysłów.
 
Ważnym elementem parku będą stawy – informuje portal. Planowane jest połączenie dwóch dużych stawów za pomocą suchego zbiornika. Staw położony najwyżej będzie porośnięty szuwarami, a w czasie zimowym ma zamienić się w lodowisko. Wszystkie stawy połączy linia światła, która swój bieg rozpocznie w altanie, a zakończy w lustrze wodnym. Powstanie Ogrodu Zmysłów planowane jest na 2012 r., dlatego już teraz rozpoczęły się starania o dofinansowanie ze środków unijnych.
 
 

 

Źródło: Naszemiasto.pl 4.01.2010 | 2010-01-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniagaraże na sprzedażdomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Jędrzejowskidomy na wynajem powiat M. Koninlokale użytkowe na sprzedaż gmina Wiślicamieszkania na sprzedaż gmina M. Siemianowice Śląskiedomy na sprzedaż w Pieńkachmieszkania na wynajem w Nowe Krzewodomy na sprzedaż w Wiśliczka

Deweloperzy

);