Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Odwrót z centrum

2011-02-14

Odwrót z centrum

Ten rok najprawdopodobniej będzie stał pod znakiem dużych transakcji sprzedaży gruntów w centrach miast.

Ten rok najprawdopodobniej będzie stał pod znakiem dużych transakcji sprzedaży gruntów w centrach miast. Wezmą w nich udział spółki giełdowe, upatrujące w tym nie tylko dobrego interesu, ale także szansy na własny rozwój. Dotyczy to głównie spółek produkcyjnych, które w ciągu najbliższego roku przewidują do kilku dużych transakcji.

Sprzedaż swoich gruntów w tym roku planuje między innymi toruński Apator, zajmujący się produkcją aparatury pomiarowej. Na sprzedaży swojej działki w centrum miasta chciałby zarobić około 30 mln zł brutto, co pozwoliłoby na wykupienie 5 ha ziemi na budowę nowego zakładu w podtoruńskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Krakowska Armatura z kolei planuje do końca 2011 r. sprzedać swoje tereny w mieście, by móc przenieść się do SSE - informuje „Parkiet”
 
Natomiast zarząd firmy Impexmetal poszukuje partnera, który pomoże w wybudowaniu wieżowców, które znajdowałyby się na gruntach firmy w centrum Warszawy. Około jedną trzecią powierzchni w wieżowcach mają stanowić apartamenty, a pozostała zostanie przeznaczona na biura oraz lokale komercyjne.

 

Źródło: „Parkiet” | 2011-02-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniainne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Zwoleńskidomy na sprzedaż powiat Zambrowskidomy na wynajem gmina Horyniec-Zdrójdomy na wynajem gmina M. Siemianowice Śląskiedomy na sprzedaż w Starczówkudomy na sprzedaż w Spokojnejmieszkania na sprzedaż w Łopiennik Dolny-Kolonia

Deweloperzy

);