Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Odwrócony kredyt hipoteczny

2011-10-26

Odwrócony kredyt hipoteczny

Ministerstwo Finansów w założeniach do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym przewiduje, że z takiego kredytu będzie mógł skorzystać każdy (bez względu na wiek).

Ministerstwo Finansów w założeniach do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym przewiduje, że z takiego kredytu będzie mógł skorzystać każdy, a nie tak jak do tej pory - tylko osoby po 60 roku życia. Co więcej, kredyt będzie można spłacić przed terminem, a także odstąpić od umowy.

Odwrócony kredyt hipoteczny to innowacyjna usługa kredytowa adresowana do osób posiadających prawo własności nieruchomości czy użytkowania wieczystego, bądź spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, które z różnych względów nie mogą lub nie chcą wyznaczać spadkobierców. Polega na tym, że bank udziela kredytu, którego zabezpieczeniem jest hipoteka ustanowiona na domu lub mieszkaniu albo prawie do nieruchomości. Kredytobiorca nie musi za życia spłacać kredytu i do śmierci pozostaje właścicielem nieruchomości lub prawa do niej. Może ją też w międzyczasie sprzedać i spłacić kredyt. Kredytobiorca nie musi wykazywać dochodów, a nawet nie musi ich w ogóle posiadać. Bank lub inna instytucja finansowa jest dłużnikiem wobec klienta. Dług nie powinien przekroczyć 50 proc. wartości nieruchomości.

Gdy projekt założeń został po raz pierwszy skierowany do uzgodnień, przewidywał, że osoby, które będą chciały skorzystać z odwróconego kredytu hipotecznego, będą musiały mieć minimum 60 lat. Po konsultacjach zrezygnowano z limitu wiekowego. W wyniku konsultacji wprowadzono również możliwość wycofania się z umowy. Kredytobiorca miałby prawo odstąpić od umowy w ciągu 30 dni od jej zawarcia, bez podania przyczyny.

Źródło: KRN.pl | 2011-10-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniahale i magazyny na wynajemmieszkania na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Staszowskimieszkania na wynajem powiat M. Elbląglokale użytkowe na wynajem gmina Kamieńskmieszkania na sprzedaż gmina Zdzieszowicedomy na sprzedaż w Kępiedomy na sprzedaż w Jegłowejmieszkania na sprzedaż w Skoroszkach

Deweloperzy

);