Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Odwrócona hipoteka nie wzbudza zaufania

2010-11-15

Odwrócona hipoteka nie wzbudza zaufania

Tylko kilkaset osób skorzystało z odwróconej hipoteki. Zainteresowanych rentą za dom jest wielu, ale tylko garstka podpisuje umowy.

Tylko kilkaset osób skorzystało z odwróconej hipoteki. Zainteresowanych rentą za dom jest wielu, ale tylko garstka podpisuje umowy.

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” w Polsce działają dwa fundusze specjalizujące się w wypłacie świadczeń w ramach odwróconej hipoteki tj. Fundusz Hipoteczny DOM oraz Centralny Fundusz Hipoteczny. Umowy zawierane są na podstawie kodeksu cywilnego.

Dlaczego tak mało osób podpisuje umowy finalne? Dlatego, że świadczenie nie jest wysokie. Według wyliczeń jakie podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, jeśli na odwróconą hipotekę zdecyduje się osoba w wieku 65 lat, a nieruchomość ma wartość 200 tys. zł, to kobieta (która statystycznie żyje dłużej) będzie otrzymywała co miesiąc 264 zł, a mężczyzna 338 zł.

Analitycy twierdzą, że sytuacja się poprawi. Tym bardziej, że w resorcie finansów powstaje ustawa mająca lepiej zabezpieczyć interesy osób korzystających z renty za dom.
 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 12-14.11.2010 | 2010-11-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemkamienice do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Grudziądzkimieszkania na sprzedaż powiat Czarnkowsko-Trzcianeckidomy na wynajem gmina Polska Cerekiewmieszkania na wynajem gmina Łukowicadomy na sprzedaż w Karpickudomy na sprzedaż w Józefowicachdomy na wynajem w Glisnie

Deweloperzy

);