Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Odwrócona hipoteka jeszcze w tym roku?

2007-01-26

Odwrócona hipoteka jeszcze w tym roku?

Najwcześniej, bo prawdopodobnie już w tym roku, w ofercie polskich banków (przymierzają się do tego banki z rodziny BRE – Multibank i mBank) może się pojawić tzw. odwrócona hipoteka.

Najwcześniej, bo prawdopodobnie już w tym roku, w ofercie polskich banków (przymierzają się do tego banki z rodziny BRE – Multibank i mBank) może się pojawić tzw. odwrócona hipoteka – informuje Money.pl. Mechanizm usługi znanej w zachodniej Europie i USA od kilkudziesięciu lat jest prosty. Właściciel mieszkania podpisuje umowę z bankiem, zgodnie z którą ten zobowiązuje się do wypłaty klientowi comiesięcznej raty. Przejęcie prawa własności do lokalu następuje po śmierci właściciela.

Odwrócona hipoteka przeznaczona jest głównie jednak dla osób starszych. W USA umowę mogą podpisać tylko osoby powyżej 62. roku życia, zaś w Wielkiej Brytanii można to zrobić wcześniej – już w wieku 55 lat. Szczególnym zainteresowaniem banków cieszą się emeryci, którzy pracując, dorobili się wprawdzie mieszkań czy domów, ale ich obecne dochody (np. emerytura) nie pokrywają ich potrzeb finansowych. Niektóre banki podpisują umowy także z młodszymi osobami. W takim wypadku z góry jest ustalony okres wypłacania pieniędzy.

Źródło: Arkadiusz Droździel, Money.pl, 26.01.2007 | 2007-01-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniadomy na zamianęmieszkania na wynajemdomy na wynajem powiat Złotoryjskidomy na sprzedaż powiat Pruszkowskimieszkania na wynajem gmina Goleszówlokale użytkowe na wynajem gmina Stężycamieszkania na sprzedaż w Nartachdomy na sprzedaż w Dobromierzycachdomy na wynajem w Brzydowie

Deweloperzy

);