Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Odwilż na rynku mieszkaniowym

2008-02-12

Odwilż na rynku mieszkaniowym

Szósta edycja Targów Mieszkań firmy Nowy Adres zgromadziła na Torwarze ponad 100 wystawców reprezentujących przede wszystkim branże: deweloperską, pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz bankową. Targi odwiedziło ponad 11 000 zwiedzających.

W weekend 9-10 lutego odbyły się pierwsze w sezonie Targi Mieszkań zorganizowane przez firmę Nowy Adres. Po jesiennym zastoju branża niecierpliwie czekała, co przyniosą targi będące barometrem sytuacji panującej na rynku. Wszyscy odetchnęli z ulgą. Liczba zwiedzających była większa niż zwykle, co oznacza powrót klientów na rynek i dobre prognozy na najbliższe miesiące dla deweloperów, pośredników i banków.

Szósta edycja Targów Mieszkań firmy Nowy Adres zgromadziła na Torwarze ponad 100 wystawców reprezentujących przede wszystkim branże: deweloperską, pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz bankową. Targi odwiedziło ponad 11 000 zwiedzających.

Targi mieszkaniowe to doskonały barometr sytuacji panującej w danej chwili na rynku. Oprócz pełnej oferty, którą można prześledzić porównując lokalizację, jakość, ceny i rabaty, można także dokładnie zaobserwować, co dzieje się z kupującymi. Jakie mają oczekiwania, czy zmieniły się ich preferencje lub jakie środki finansowe chcą przeznaczyć na zakup. Jeśli ktoś szybko chce się dowiedzieć, jak wygląda rynek nieruchomości mieszkaniowych w danym mieście, najlepszy sposób to wizyta na lokalnych targach. – mówi Katarzyna Cyprynowska, prezes firmy Nowy Adres Sp. z o.o.

Specjalne oferty na targach

Wiele firm przygotowało targowe promocje dla zwiedzających. Inwestycja Nowy Wilanów oferowała uczestnikom targów 5 proc. rabatu na mieszkania zakupione do końca lutego. Firma Bouygues Immobilier wystąpiła z walentynkową promocją zatytułowaną „Kochamy naszych klientów”. Promocja obejmowała ceny mieszkań w dniach 9-17 lutego.

To wymierne korzyści, jakie ktoś może osiągnąć odwiedzając nasze Targi Mieszkań. Jeśli dana osoba zgłosiła podczas targów zainteresowanie mieszkaniem i wypełniła kupon, mogła w przypadku zakupu najmniejszego mieszkania zaoszczędzić minimum 25 tys. złotych – mówi Jacek Michalski, dyrektor handlowy firmy Nowy Adres.

Nowości

Po raz pierwszy na targach wystąpiła hiszpańska firma Lubasa Nieruchomości, oferująca inwestycję mieszkaniową w Warszawie pod nazwą Mariposa, czyli tłumacząc z hiszpańskiego – Motyl. Lubasa to jedno z najładniejszych stoisk, jakie prezentowały się na targach. Inwestycja Lubasy jest ulokowana na Bielanach przy ulicy Kasprowicza, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Wawrzyszew. Doskonała komunikacja jest jednym z największych atutów propozycji hiszpańskiego inwestora.

Spółdzielnia mieszkaniowa Strop, działająca na rynku już od 25 lat, przygotowała na targi nową inwestycję przy ul. Grochowskiej, która będzie oddana do użytku w 2010 roku.
Po raz pierwszy zaprezentowała się także marka Metrofinance, należąca do pośrednika w obrocie nieruchomościami Metrohouse S.A. Zaoferowała ona specjalnie przygotowane oferty kredytów na mieszkania i domy.

Apartamenty w Gdańsku, Bułgarii i Hiszpanii

Podczas targów, oprócz ofert mieszkań i domów w Warszawie i okolicach, pojawiły się także inne propozycje. Firma Willa Bułgaria zaproponowała inwestycję w apartamenty na wybrzeżu Morza Czarnego w Bułgarii, promując 25-proc. roczny wzrost wartości nieruchomości oraz gwarancję przychodu z wynajmu. Agencja nieruchomości Grand Properties natomiast przedstawiła ofertę apartamentów w Hiszpanii zlokalizowanych na wybrzeżu Costa Blanca, Costa Calida i Costa Almeria. Zwiedzający mogli także poznać ofertę apartamentów Szafarnia firmy Pirelli Real Estate położonych nad rzeką Mołtawą w historycznym centrum Gdańska. Doskonałej jakości apartamenty są niewątpliwie jedną z lepszych propozycji inwestycyjnych w Polsce.

Najciekawsze prelekcje

Bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się bezpłatne seminaria i prelekcje. Rekordową liczbę słuchaczy zgromadziło seminarium „Pułapki w umowach z deweloperami – ryzyko oraz ukryte koszty zakupu nieruchomości prowadzone przez kancelarię prawną Andrzeja Philipsa. Ciekawym spotkaniem okazała się prelekcja „Kredyty na nieruchomości w Bułgarii – alternatywa dla Giełdy Papierów Wartościowych”, prowadzona przez portal BulgariaOnline.pl. Dużą grupę osób zgromadziła także prelekcja „Zostań samodzielnym przedsiębiorcą – oferta franczyzy agencji nieruchomości Metrohouse S.A.” której wysłuchało blisko 50 osób zainteresowanych stworzeniem własnego biznesu na rynku nieruchomości.

Cykl seminariów „Buduj z nami” zorganizowanych przez Nowy Adres przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Budowniczych Domów stał się targowym hitem. Zamierzających budować domy lub kupić je od dewelopera osób zamierzających było naprawdę dużo. Prezentacja „Budować samemu czy kupić gotowe? Nowe czy na rynku wtórnym?” została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy. Podczas wykładu zwrócono uwagę, że z reguły inwestujemy w nieruchomość na długie lata i należy zbadać wszystkie aspekty zakupu, takie jak: lokalizacja, przyszłe potrzeby, użyte technologie budowy, które będą miały wpływ zarówno na ekonomikę, jak i komfort zamieszkania. Mowa była także o domach modułowych i energooszczędnych, które są u nas coraz bardziej popularne. Co ciekawe, budowa takiego domu trwa bardzo krótko. Przedstawiciele firmy Modulo Quick, prowadzący jedną z prelekcji, deklarowali, iż mogą taki dom wybudować nawet w dwa tygodnie.

Warszawskie lofty

Na targach można było spotkać też nietypową na stołecznym rynku ofertę loftów. Firma West Development prezentowała projekt loftów na terenie dawnych Polskich Zakładów Optycznych. W projekcie można zakupić apartamenty o różnej wielkości: od małych do dużych, np. 250 m kw. lub na życzenie klientów – większe. Projekt przewiduje rewitalizację byłej fabryki położonej przy ul. Grochowskiej, a w następnych fazach budowę nowych apartamentów w tej okolicy.

Kto przychodzi na targi

Z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Nowy Adres przez SMG/KRC wynika, że Targi Mieszkań odwiedzają w większości osoby, które w 88 proc. zamierzają w ciągu 2 lat zakupić nieruchomość mieszkaniową. Z tej grupy aż 75 proc. zamierza dokonać zakupu w ciągu najbliższych 12 miesięcy. 80 proc. respondentów zamierza skorzystać z kredytu hipotecznego przy zakupie nieruchomości. Aż 3/4 odwiedzających Targi Mieszkań to osoby posiadające wyższe wykształcenie, a 85 proc. badanych ma stałą pracę. Najliczniejszą grupę stanowią specjaliści z wyższym wykształceniem lub przedstawiciele wolnych zawodów oraz pracownicy umysłowi. Ponad połowę zwiedzających (53 proc.) stanowiły osoby w wieku 25-35 lat. Kolejna pod względem wielkości grupa (35 proc.) to osoby powyżej 35 lat. Połowa respondentów żyje w stałych związkach i mieszka z partnerem. Dużą grupę stanowią także osoby wolne (39 proc.).

Następne targi

Firma Nowy Adres organizuje Targi Mieszkań w czterech miastach w Polsce: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Trójmieście. Następna edycja targów odbędzie się w Poznaniu 1-2 marca br. Kolejna impreza na warszawskim Torwarze będzie zaś miała miejsce 27-28 września br.

Źródło: Nowy Adres | 2008-02-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajeminne nieruchomości do kupieniadomy do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Śremskilokale użytkowe na wynajem powiat Krapkowickimieszkania na sprzedaż gmina Dubicze Cerkiewnedomy na wynajem gmina Liszkimieszkania na sprzedaż w Stojeszyn-Koloniimieszkania na sprzedaż w Erminowiemieszkania na sprzedaż w Wólce Zabłockiej

Deweloperzy

);