Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Odszkodowanie za hałas

2007-10-09

Odszkodowanie za hałas

Właścicielom nieruchomości w okolicach lotnisk przysługuje prawo wystąpienia o odszkodowania za uciążliwości wynikające z sąsiadującej inwestycji. Dochodzenie takich roszczeń jest jednak ograniczone przez obowiązujące przepisy.

Właścicielom nieruchomości w okolicach lotnisk przysługuje prawo wystąpienia o odszkodowania za uciążliwości wynikające z sąsiadującej inwestycji – przypomina „Gazeta Prawna”. Dochodzenie takich roszczeń jest jednak ograniczone przez obowiązujące przepisy.

Konsekwencją hałaśliwego sąsiedztwa jest spadek wartości nieruchomości położonej w strefie ograniczonego użytkowania – czytamy. Wynosi on od 10 do 30 proc. wartości tej nieruchomości.

Właściciele oraz użytkownicy wieczyści mogą występować o odszkodowanie związane ze spadkiem wartości nieruchomości spowodowanych ograniczeniami w sposobie użytkowania albo mogą domagać się wykupu swoich nieruchomości. O problemach z odszkodowaniami dobrze wiedzą jednak mieszkańcy, których domy sąsiadują z lotniskiem wojskowym w podpoznańskich Krzesinach. Dotychczas z kilku tysięcy pozwów tylko w dwóch przypadkach zapadły orzeczenia korzystne dla tych osób – informuje gazeta.

Choć pozwanym jest zwykle Skarb Państwa reprezentowany przez różne podmioty, które w jego imieniu wykonują władzę publiczną (np. w Krzesinach Wojskowy Zarząd Infrastruktury) – czytamy – podstawą dochodzenia roszczeń odszkodowawczych nie są przepisy kodeksu cywilnego, lecz niekorzystne dla mieszkańców regulacje prawa ochrony środowiska.

Więcej w „Gazecie Prawnej”.

Źródło: „Gazeta Prawna” 9.10.2007 | 2007-10-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemhale i magazyny na wynajemdziałki do kupieniadomy na sprzedaż powiat Nidzickidomy na sprzedaż powiat M. Lesznolokale użytkowe na sprzedaż gmina Mrągowomieszkania na wynajem gmina Łomżadomy na sprzedaż w Tomaszkówmieszkania na wynajem w Uśniakachdomy na sprzedaż w Strzeczonie

Deweloperzy

);