Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Odrolnienie gruntów w zamian za łapówkę

Magdalena Hojniak | 2018-12-12

Odrolnienie gruntów w zamian za łapówkę

Poza aresztem przebywa biznesmen, który w zamian za pieniądze miał załatwić odrolnienie gruntów w Modlinie przy lotnisku.

W najbliższym czasie ma zostać wydana decyzja o ewentualnym areszcie dla przebywającego w szpitalu Marka M. Mężczyźnie zostały postawione zarzuty nielegalnego pośredniczenia w przekształcaniu planów zagospodarowania przestrzennego. W zamian za korzyści majątkowe podejrzany miał doprowadzić do zmiany charakteru gruntów zlokalizowanych w pobliżu portu lotniczego w Modlinie.

Aby osiągnąć zamierzony cel, Marek M. miał wykorzystać wpływy, jakie posiadał w jednym z samorządów województwa Mazowieckiego. Wartość „usług” świadczonych przez mężczyznę miała sięgać kilkuset tysięcy złotych. Tereny, które miały ulec przekształceniu, tj. odrolnieniu obejmują obszar 10 ha. Po zmianie planu zagospodarowania przestrzennego działki pełniłyby funkcję gruntów pod zabudowę np. hotelową.

Marek M. został zatrzymany przez CBA z Lublina w ubiegłym tygodniu. Agenci przeszukali również mieszkanie podejrzanego. Dotychczas przeprowadzone śledztwo wykazało, że przekonywał o posiadaniu wpływów, aby uwiarygodnić swoje możliwości w sprawie. Obecnie CBA dąży do wyjaśnienia, czy mężczyzna mógł powoływać się na układy z lokalnymi władzami. Markowi M. zarzuty zostaną przedstawione przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie-Pradze, gdzie dokumenty dowodowe skieruje CBA. 

Źródło: KRN.pl | 2018-12-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażmieszkania na sprzedażinne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Tychymieszkania na wynajem powiat M. Świętochłowicelokale użytkowe na sprzedaż gmina Błędówmieszkania na wynajem gmina Sędziszów Małopolskidomy na wynajem w Zielonki-Wsidomy na sprzedaż w Brzustowcudomy na wynajem w Piergozach

Deweloperzy

);