Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Odnowili średniowieczne podziemia

2012-05-08

Odnowili średniowieczne podziemia

Już niedługo mieszkańcy Warszawy i turyści będą mogli podziwiać to, co kryje się pod kamienicami odbudowanej Starówki.

Już niedługo mieszkańcy Warszawy i turyści będą mogli podziwiać wszystko, co kryje się pod kamienicami odbudowanej Starówki. Projektem renowacji objęte zostały oryginalne średniowieczne piwnice.

Do tej pory staromiejskie podziemia, reprezentujące autentyczną i niezniszczoną substancję zabytkową, nie były dostępne. Zrealizowany przez Miasto Stołeczne Warszawa projekt ich konserwacji i adaptacji otworzy je dla publiczności. Odnowione przestrzenie posłużą na cele kulturalno-edukacyjne. Zwiedzającym oddane zostaną sale wystawiennicze i widowiskowe oraz pierwsze w Polsce Centrum Interpretacji Zabytku. Powstanie Szlak Kulturalnych Piwnic Starego Miasta, który ma przybliżać historię powstawania, zniszczenia i odbudowy warszawskiej Starówki. Prezentowane w nim również będą oryginalne fragmenty historycznych budowli.

Remont zrealizowano w ramach przedsięwzięcia „Renowacja i adaptacja na cele kulturalne piwnic Staromiejskich Warszawy na obszarze wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO”. Łączny koszt projektu oszacowano na ok. 7,48 mln euro.

Źródło: KRN.pl | 2012-05-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażdziałki do kupieniadomy do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Głubczyckidomy na sprzedaż powiat Śremskimieszkania na sprzedaż gmina Kobyłkamieszkania na wynajem gmina Dynówmieszkania na wynajem w Pniewkidomy na sprzedaż w Lichtajnachmieszkania na wynajem w Kępie

Deweloperzy

);