Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Odmienić oblicze polskich miast

Karolina Zając | 2022-05-09

Odmienić oblicze polskich miast
Odmienić oblicze polskich miast

Rynek nieruchomości w Polsce na przestrzeni ostatniej dekady dynamicznie się rozwinął. W największych miastach pojawiały i nadal pojawiają się nowoczesne inwestycje, które mają odmieniać ich oblicze na lepsze.

Czas na Dolny Śląsk

Wartość transakcji na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu w ubiegłym roku oszacowano na 5,1 mld zł. Stolica województwa dolnośląskiego od dłuższego czasu określana jest jako miasto z ogromnym potencjałem. To miejsce, gdzie historia, a ta przecież zaczyna się ok. X w., przeplata się z nowoczesnością. Tylko w 2021 roku we Wrocławiu oddano do użytku prawie 25 tys. mieszkań. Nowe inwestycje wpływają na ciągły rozwój miasta i sprawiają, że na stałe osiada tu coraz więcej osób.
 
Apartamenty przy Parku Szczytnickim według autorów projektu modernizacji mają być „materializacją idei zielonego Wrocławia”. 4 - kondygnacyjne budynki, brak ogrodzeń, podziemny parking i dostęp do parku mają sprawić, że to osiedle stanie się wkrótce jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji na mapie miasta. Inwestycja przy Porcie Popowice też tworzona jest z rozmachem. To 14 ha, na których mają powstać nowe mieszkania, przestrzenie rekreacyjne, biurowiec i lokale usługowe - prawdziwe miasto w mieście, za którego budowę odpowiada Vantage Development i Rank Progress. Nie dziwi zatem, że pod koniec 2021 roku Wrocław został uznany, zaraz po stolicy, najlepiej przygotowanym na przyszłość miastem w Polsce.
 

Warszawa jak Kopehaga

Stolica też nie ma się czego wstydzić. Najnowsze inwestycje mają sprawić, że Warszawa dorówna innym europejskim stolicom. Jednym z najważniejszych projektów jest tzw. Nowe Centrum Warszawy, którego podstawą jest koncepcja połączenia Pałacu Kultury i Nauki ze Starówką systemem bardziej bezpiecznych, a przy tym zielonych placów i ulic. Plac Pięciu Rogów to miejsce, gdzie rozpoczynają się pracę nad tą inwestycją. Tylko w tym miejscu ma ona kosztować 14,5 mln zł. W zamian za to pojawi się fontanna, nowe siedziska, latarnie i zieleń.
 
Chciałbym, aby w najbliższych latach Warszawa przeszła metamorfozę podobną do tej, którą przeszły Kopenhaga, Sztokholm czy Amsterdam. Wszystko po to, żeby miasto, które do tej pory było idealnym miejscem do pracy, stało się też idealnym miejscem do życia – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.
 

Miasto śmiałych projektów

Inne duże polskie miasta także stawiają na rozwój. Wśród nich jest chociażby Kraków. Rozwój gospodarczy, jak twierdzą włodarze stolicy Małopolski, potrzebuje nowych przestrzeni. Takie znaleziono m.in. na Rybitwach, gdzie ma powstać Central Buisness District. Projekt, który uwzględniałby tyle funkcji życiowych w jednym miejscu, jak podkreślają autorzy, jakich w Krakowie jeszcze nie było.
 
Staramy się projektować dzielnicę tak, by sprostać także wyzwaniom współczesności: przeciwdziałać zmianom klimatycznym, chronić środowisko czy likwidować tak zwane wyspy ciepła tłumaczy wiceprezydent ds. zrównoważonego rozwoju, Jerzy Muzyk.
 
Inwestycja nazywana Nowym Miastem ma przyciągnąć przedsiębiorców i zachęcić do działań „z rozmachem”. Ma pozwolić na inwestycje, które do tej pory nie były dopuszczane przez lokalne prawo w innych rejonach. Budowa planowana jest na najbliższe 10 lat.
 

 

Źródło: KRN.pl | 2022-05-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemlokale użytkowe na sprzedażkamienice na zamianęmieszkania na wynajem powiat Strzeleckilokale użytkowe na wynajem powiat Sztumskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Wolbórzlokale użytkowe na wynajem gmina Radzyń Podlaskidomy na sprzedaż w Nowym Komuniniedomy na wynajem w Goleszowiedomy na wynajem w Ruczynowie

Deweloperzy

);