23 listopada br. firma Instal Kraków SA przejęła plac pod rozbudowę oczyszczalni ścieków w Nowym Targu.
23 listopada br. firma Instal Kraków SA przejęła plac pod rozbudowę oczyszczalni ścieków. Symbolicznie prace zainaugurowali przedstawiciele władz miasta i wykonawcy inwestycji.
Inwestycja przewiduje zdjęcie ładunku i zawiesiny z dopływających do oczyszczalni ścieków w osadnikach wstępnych oraz odciążenie reaktorów biologicznych, w których odbywa się proces oczyszczania. Ścieki będą stabilizowane beztlenowo w wydzielonych komorach stabilizacyjnych, w wyniku czego produkowany będzie biogaz. Ponadto dzięki przeprowadzeniu modernizacji, podniesie się jakość wypuszczanych do Dunajca zanieczyszczeń.
Projekt realizowany jest w ramach „Modernizacji gospodarki wodnej ściekowej w Nowym Targu”. Współfinansują go środki pochodzące z Programu Operacyjnego Infrastruktura Środowiska na lata 2007-2013. Koszt prac oszacowano na ponad 15 mln zł.
Źródło: KRN.pl | 2012-11-27
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!
Wiadomości
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)