Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Od przyszłego roku nie będzie ryczałtu przy najmie

2006-06-14

Od przyszłego roku nie będzie ryczałtu przy najmie

Od 2007 roku nie będzie możliwości opodatkowania najmu ryczałtem. Podatnicy zyskają natomiast możliwość uwzględniania 30 proc. ryczałtowych kosztów uzyskania przychodów przy najmie uzyskiwanym poza działalnością gospodarczą.

Od 2007 roku nie będzie możliwości opodatkowania najmu ryczałtem – podaje „Gazeta Prawna”. – Podatnicy zyskają natomiast możliwość uwzględniania 30 proc. ryczałtowych kosztów uzyskania przychodów przy najmie uzyskiwanym poza działalnością gospodarczą.

Likwidacja ryczałtu ma dotyczyć przychodów uzyskiwanych z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy i tym podobnych umów zarówno w ramach działalności gospodarczej, jak i poza nią.

Podatnicy, dla których najem stanowi działalność gospodarczą – czytamy dalej – będą mogli wybrać pomiędzy opłacaniem podatku według skali 19, 30 i 40 proc. a 19-proc. podatkiem liniowym. Skala w wysokości 18 i 30 proc. ma mieć zastosowanie dopiero do dochodów za 2009 rok.

Dla osób opłacających ryczałt od przychodów ewidencjonowanych z najmu poza działalnością gospodarczą przewidziano możliwość odliczenia ryczałtowych kosztów uzyskania przychodów w wysokości 30 proc. Będzie to alternatywa do ustalania dochodu z tego tytułu z uwzględnieniem kosztów faktycznie poniesionych.

Więcej w dzisiejszym wydaniu „Gazety Prawnej”.

Źródło: Bogdan Świąder, „Gazeta Prawna”, 14.06.2006 | 2006-06-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Tarnowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Poznańskilokale użytkowe na wynajem gmina Orladomy na wynajem gmina Paprotniamieszkania na sprzedaż w Nakle nad Noteciąmieszkania na sprzedaż w Siemoniidomy na wynajem w Orawce

Deweloperzy

);