Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Od banków chcemy coraz więcej

Magdalena Hojniak | 2018-10-30

Od banków chcemy coraz więcej

Podwyżki cen na rynku nieruchomości sprawiają, że żaden produkt bankowy nie sprzedaje się tak dobrze, jak finansowanie zakupu mieszkania.

To właśnie kredyty mieszkaniowe należały do grupy produktów bankowych cieszących się największą popularnością wśród klientów banków. Statystyki dotyczące zainteresowania tego typu usługami wzrosły zarówno w odniesieniu do wnioskowanych kwot, jak i liczby zapytań o przydzielenie finansowania. Biuro Informacji Kredytowej podało, że we wrześniu 2018 r. właśnie kredyt hipoteczny był jedynym produktem, który w porównaniu z ubiegłym rokiem zwiększył notowania pod względem liczebności wniosków. W pozostałych przypadkach dynamika była ujemna.

Jak wynika z danych BIK, sprzedaż kredytów hipotecznych we wrześniu br. osiągnęła wartość 4,684 mld zł, co oznacza 23,3 proc. wzrost, jeśli porówna się ją z zeszłorocznym wynikiem. Z kolei w ujęciu liczbowym zakup mieszkania za pomocą bankowego finansowania chciało dokonać o 9,7 proc. więcej osób.

Przyglądając się aktywności Polaków w sektorze bankowym, można zauważyć, że tendencja wzrostowa dotyczy nie tylko września, ale ¾ bieżącego roku. Dotychczas banki przydzieliły 173,2 tys. kredytów hipotecznych, a wynikająca z nich suma osiągnęła łączną kwotę 42,22 mld zł. Blisko 10 proc. większe zainteresowanie produktem przełożyło się na wartość, która była aż o ponad 19,1 proc. wyższa niż w 2017 r.

Spośród wszystkich udzielonych świadczeń 61 proc. stanowiły kredyty udzielone na kwotę przekraczającą 250 tys. zł.  

Źródło: KRN.pl | 2018-10-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.8

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Ewa ⋅ 06-11-2018 | 09:35

Ceny mieszkan rosna to i kredyty potrzebne coraz wieksze. Moja siostra kupuje mieszkanie na forum wola w warszawie i tez musiala sie mocno zapozyczyc. Takiemamy czasy.Szkoda ze kredyty nie sa korzystniejsze.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na zamianękamienice na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Krakówmieszkania na wynajem powiat Brodnickilokale użytkowe na sprzedaż gmina Oporówmieszkania na sprzedaż gmina Kalinowomieszkania na sprzedaż w Czekarzewicach Drugichdomy na wynajem w Starym Henrykowiedomy na sprzedaż w Boratyńcu Ruskim

Deweloperzy

);