Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Od 1 stycznia wnioski o zwrot VAT tylko raz w roku?

2006-11-30

Od 1 stycznia wnioski o zwrot VAT tylko raz w roku?

Jeżeli Sejm nie przedłuży obowiązywania ustawy o zwrocie VAT zawartego w cenie materiałów budowlanych, to od 2008 roku budowa domów systemem gospodarczym może być droższa.

Jeżeli Sejm nie przedłuży obowiązywania ustawy o zwrocie VAT zawartego w cenie materiałów budowlanych, to od 2008 roku budowa domów systemem gospodarczym może być droższa - donosi na swych łamach "Gazeta Prawna".

Sejm pracuje nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym. Obowiązująca ustawa umożliwia zwrot części VAT zawartego w cenie materiałów budowlanych – różnicę między stawką 22 proc. a obniżoną 7 proc. Rekompensaty dotyczą materiałów budowlanych kupowanych od 1 maja 2004 roku do końca 2007 roku.

Zgodnie z rządowym projektem zmian w ustawie przy zwrocie VAT brana ma być pod uwagę cena metra kwadratowego ogłoszona przez GUS przed kwartałem, w którym został złożony wniosek. W praktyce oznacza to, że będzie przyjmowana cena aktualna na dwa kwartały przed złożeniem wniosku. Jeżeli w tym czasie cena mieszkań wzrośnie, to zmiana ta będzie miała korzystny wpływ dla budżetu, ale podatnicy dostaną mniejszy zwrot podatku. Projekt zakłada też, że w przypadku gdy wniosek nie będzie budził zastrzeżeń, nie będzie potrzeby wydawania decyzji. Sejmowa podkomisja, która pracowała nad nowelizacją, zaproponowała, by w takim wypadku pieniądze wypłacać w ciągu trzech, a nie sześciu miesięcy. Ustalono też, że wnioski o zwrot będzie się składać raz w roku, przy czym ostatni raz nie później niż do 30 czerwca 2008 roku. Rozwiązałoby to problem związany z wnioskami składanymi po zakończeniu inwestycji.

Źródło: "Gazeta Prawna", 27.11.2006 | 2006-11-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemdomy poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Przeworskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Nowodworskilokale użytkowe na wynajem gmina Rakoniewicelokale użytkowe na sprzedaż gmina Rumiamieszkania na wynajem w Przybysławicachdomy na wynajem w Pomorzanachmieszkania na sprzedaż w Gronówku

Deweloperzy

);