Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ochrona zbiornika

2012-01-13

Ochrona zbiornika

Stołeczni radni uchwalili, że plan ochrony Jeziorka Czerniakowskiego należy przyjąć i uzupełnić o zapisy chroniące przed negatywnym wpływem sąsiedniej zabudowy.

Stołeczni radni uchwalili, że plan ochrony Jeziorka Czerniakowskiego należy przyjąć i uzupełnić o zapisy chroniące przed wpływem sąsiedniej zabudowy. Chodzi głównie o budynki z podziemnymi parkingami, które są zagrożeniem dla  zasilanego wodami podskórnymi zbiornika – podała „Gazeta Wyborcza”.

Plan ochrony jeziorka opracowała stołeczna Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Według instytucji zbiornik jest rezerwatem, dla którego najbardziej szkodliwe są norki amerykańskie i karpie. Te zapisy nie usatysfakcjonowały miejskich radnych. Jednogłośnie przyjęli oni uchwałę, że plan uzupełnić należy o zapisy dotyczące m.in. zakazu budowy kondygnacji podziemnych w otulinie jeziorka, zalecenia ograniczania zabudowy w jego sąsiedztwie i powiększenia powierzchni biologicznie czynnej.

RDOŚ prawdopodobnie zmieni zapisy dokumentacji, przy czym nie istnieje obowiązek uwzględnienia uwag sformułowanych przez radnych.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2012-01-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażdomy na sprzedażgaraże do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Mławskidomy na wynajem powiat M. Gorzów Wielkopolskilokale użytkowe na wynajem gmina Jastarnialokale użytkowe na wynajem gmina Zagórzmieszkania na wynajem w Tajnie Łanowymdomy na wynajem w Kątachmieszkania na sprzedaż w Kręgach

Deweloperzy

);