Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ochrona powietrza pochłonie 130 mld zł

Magdalena Hojniak | 2018-06-11

Ochrona powietrza pochłonie 130 mld zł

Program związany z walką ze smogiem oraz termomodernizacją będzie kosztować państwo 130 mld zł. Efektem ma być czyste powietrze.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że działania, jakie rząd chce podjąć w najbliższym czasie, będą kosztowały 130 mld zł. Wydatek sfinansuje narzędzia programu Czyste Powietrze, w ramach którego przeprowadzona zostanie m.in. termomodernizacja budynków mieszkalnych. Na ulgi czy dotacje przewidziane w tym zakresie będą mogły liczyć głównie osoby, które ze względu na swoją sytuację materialną nie są w stanie samodzielnie pokryć kosztów tego typu przedsięwzięć.

Zgodnie ze słowami Morawieckiego, skutki w postaci czystszego powietrza mają być zauważalne na przestrzeni najbliższych 5-10 lat. Osiągnięcie zamierzonego celu wymaga nie tylko wielu lat intensywnych działań czy ogromnych nakładów finansowych, ale przede wszystkim poprawy efektywności energetycznej zamieszkiwanych obiektów. Zjawisko smogu jest bowiem efektem wieloletnich zaniedbań pod względem dbałości o jakość powietrza.

Jeżeli program Czyste Powietrze zostanie pozytywnie przyjęty przez Komisję Europejską, premier zobowiązał się jeszcze w lipcu rozpocząć dyskusje o przyjęciu istotnych regulacji w obszarze starań o lepszą jakość powietrza.

Program Czyste Powietrze jest wynikiem porozumienia zawartego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także Bank Ochrony Środowiska.  

Źródło: KRN.pl | 2018-06-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Domy Piltza 16
Osiedle Lawendowa 3
Enklawa Białowieska
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Sand Hotel ****
Oaza Bronowice

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Żarskidomy na wynajem powiat Białobrzeskimieszkania na sprzedaż gmina Kluczborkdomy na wynajem gmina Pielgrzymkadomy na wynajem w Wólka Batorska-Koloniamieszkania na wynajem w Wólce Bałtowskiejdomy na wynajem w Sienicy

Deweloperzy