Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Obwodnica bogata w skarby

2017-01-26

Obwodnica bogata w skarby

Podczas rozbudowy płockiej obwodnicy wśród granatów moździerzowych, pocisków artyleryjskich i min przeciwpiechotnych znaleziono Talmud Babiloński.

Realizując II etap budowy Obwodnicy w Płocku, pracownicy firmy Skanska natrafili na historyczne znalezisko. O ile pozostałości po II wojnie światowej, na które często trafiają ekipy budowlane nikogo nie dziwią, tak Talmud Babiloński znaleziony na miejscu budowy, należy do unikatowych odkryć. Jest to jedna z najważniejszych ksiąg judaizmu, zawierająca komentarze do Tory, stanowi jej integralną całość. Nim zabytkowy egzemplarz trafi do Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku, przejdzie proces prac konserwatorskich. Wtedy też możliwe będzie ustalenie informacji na temat pochodzenia księgi.

Oprócz Talmudu natrafiono na pociski artyleryjskie, granaty moździerzowe, miny przeciwpiechotne oraz zapalniki. Przy pracach budowlanych firma współpracowała z saperami. Jak mówi członek firmy saperskiej Dynamit, podczas budowy dróg i innych inwestycji budowlanych, ekipy coraz częściej natrafiają na powojenne niewypały.

Trasa płockiej obwodnicy połączy rondo Otolińska z nowym węzłem „Bielska” i przebiegać będzie wzdłuż ul. Jędrzejewo i lotniska. Do planowanych w najbliższym czasie prac należy budowa łącznic, którymi zostanie poprowadzony objazd, a także przebudowa ul. Bielskiej.  

Źródło: KRN.pl | 2017-01-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemlokale użytkowe do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Działdowskidomy na sprzedaż powiat Krakowskidomy na sprzedaż gmina Borówlokale użytkowe na wynajem gmina Przemkówdomy na sprzedaż w Potępiemieszkania na sprzedaż w Zakrzewicachdomy na sprzedaż w Teresa

Deweloperzy

);