Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Obniżki u notariuszy – dla wybranych?

2007-03-13

Obniżki u notariuszy – dla wybranych?

W odpowiedzi na propozycję Ministerstwa Sprawiedliwości, która zakładała znaczne obniżenie taks notarialnych, notariusze przedstawili swój projekt zmian.

W odpowiedzi na propozycję Ministerstwa Sprawiedliwości, która zakładała znaczne obniżenie taks notarialnych, notariusze przedstawili swój projekt zmian. Otóż, według ministerialnego projektu wszystkie stawki notarialne miałyby być obniżone o połowę. Notariusze najpierw skrytykowali ministerialny projekt, a niedawno wysunęli kontrpropozycję. Według projektu opracowanego przez Stowarzyszenie Notariuszy RP taksa byłaby mniejsza o połowę przy: kupnie pierwszego mieszkania (na rynku wtórnym!) o pow. do 75 m kw. bądź domu jednorodzinnego – do 140 m kw., darowiźnie mieszkania (pod warunkiem, że transakcja byłaby zawarta w obrębie najbliższej rodziny) oraz przy podpisaniu umowy przedwstępnej. W pozostałych przypadkach taksa pozostałaby na niezmienionym poziomie.

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" | 2007-03-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniainne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Limanowskidomy na wynajem powiat Kartuskidomy na wynajem gmina Zakrzóweklokale użytkowe na sprzedaż gmina Miękiniamieszkania na sprzedaż w Rudawcedomy na sprzedaż w Upartowiedomy na sprzedaż w Cuminie

Deweloperzy

);