Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Obcokrajowcy płacą za lokalizację

2007-06-19

Obcokrajowcy płacą za lokalizację

Od wejścia Polski do Unii Europejskiej klienci z zagranicy coraz chętniej kupują mieszkania w Warszawie. Wybierają popularne dzielnice i płacą słono, bo sami chcą dobrze zarobić.

Od wejścia Polski do Unii Europejskiej klienci z zagranicy coraz chętniej kupują mieszkania w Warszawie. Wybierają popularne dzielnice i płacą słono, bo sami chcą dobrze zarobić – pisze na swych łamach "Rzeczpospolita".

Jak czytamy, mieszkania nad Wisłą najczęściej kupują Hiszpanie. Mają podobne doświadczenie do naszego i na własnej skórze odczuli boom na rynku nieruchomości. Obcokrajowcy szukają mieszkań przede wszystkim w centrum Warszawy. Interesuje ich Śródmieście i Stare Miasto. Zwracają przede wszystkim uwagę na lokalizację mieszkań. Liczy się dzielnica. Bardzo ważna jest dla nich odległość od lotniska. Na rynku wtórnym inwestują w mieszkania najwyżej czteroletnie, bo zależy im na wykończeniu wnętrz i pewności, że nic się w najbliższym czasie w budynku nie zacznie psuć, choć na brak zainteresowania starymi kamienicami specjaliści nie narzekają. Jak czytamy dalej cudzoziemcy w ogóle nie kupują mieszkań spółdzielczych, z tzw. własnościowym prawem do lokalu. Nie znają takiego stanu prawnego i na takie nieruchomości nie dostaną u siebie kredytu.

Źródło: Rzeczpospolita, 18.06.2007 | 2007-06-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemkamienice na sprzedażdomy na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat M. Rybnikmieszkania na wynajem powiat Bialskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Trzcianamieszkania na wynajem gmina Starczadomy na wynajem w Krzyżkówkumieszkania na sprzedaż w Wyrzyskudomy na sprzedaż w Filipowie

Deweloperzy

);