Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

O umowę w banku będzie coraz trudniej

Magdalena Hojniak | 2019-02-06

O umowę w banku będzie coraz trudniej

Banki zaostrzyły swoją politykę. Warunki, jakie stawiają klientom, mogą wykluczyć wiele osób z możliwości uzyskania finansowania na zakup mieszkania.

Narodowy Bank Polski przeprowadził ankietę wśród 26 banków na temat sytuacji na rynku kredytowym. Już w IV kwartale ubiegłego roku w sektorze usług bankowych można było zaobserwować zaostrzenie warunków, jakie trzeba było spełniać, aby uzyskać bankowe finansowanie na zakup mieszkania. Towarzyszyły temu zmiany w obrębie niektórych kwestii związanych z polityką kredytową. Dotyczyły one m.in. obniżenia maksymalnej kwoty kredytu, a także maksymalnego okresu kredytowania. Jednocześnie instytucje kredytujące zmniejszyły pozaodsetkowe koszty kredytu oraz marżę kredytową.

W I kwartale 2019 r. eksperci prognozują, że popyt na kredyty mieszkaniowe znacząco zmaleje, a polityka kredytowa nadal będzie zaostrzana. Decyzje są spowodowane przewidywaniami odnoszącymi się do sytuacji gospodarczej, która nastąpi w najbliższej przyszłości.

Na podstawie zebranych danych Biuro Informacji Kredytowej zaznacza, że wysoka liczba kredytów pogarsza ich jakość. Osoby posiadające 1 zobowiązanie hipoteczne w polskiej walucie stanowią obecnie 92,5 proc. kredytobiorców mieszkaniowych. Problem z terminową spłatą rat przekraczającą 90 dni ma 2,9 proc. klientów banków. Do 13,6 proc. wzrasta ich liczba, jeśli mają więcej niż 5 kredytów mieszkaniowych.  

Źródło: KRN.pl | 2019-02-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (2)

brum ⋅ 14-02-2019 | 14:36

A kto komu każe brać 5 kredytów mieszkaniowych !!! Jakie trzeba mieć dochody żeby tyle kredytów dostać Na biednych nie trafiło.

ed ⋅ 14-02-2019 | 10:36

Uffff jaki wartościowy artykuł.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciadomy na zamianęgaraże na wynajemdomy na wynajem powiat Piskilokale użytkowe na wynajem powiat Lubańskilokale użytkowe na wynajem gmina Niemczamieszkania na wynajem gmina Kolnomieszkania na wynajem w Niemirówkudomy na wynajem w Rywaczkidomy na wynajem w Kątne

Deweloperzy

);