Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

O umowę w banku będzie coraz trudniej

Magdalena Hojniak | 2019-02-06

O umowę w banku będzie coraz trudniej

Banki zaostrzyły swoją politykę. Warunki, jakie stawiają klientom, mogą wykluczyć wiele osób z możliwości uzyskania finansowania na zakup mieszkania.

Narodowy Bank Polski przeprowadził ankietę wśród 26 banków na temat sytuacji na rynku kredytowym. Już w IV kwartale ubiegłego roku w sektorze usług bankowych można było zaobserwować zaostrzenie warunków, jakie trzeba było spełniać, aby uzyskać bankowe finansowanie na zakup mieszkania. Towarzyszyły temu zmiany w obrębie niektórych kwestii związanych z polityką kredytową. Dotyczyły one m.in. obniżenia maksymalnej kwoty kredytu, a także maksymalnego okresu kredytowania. Jednocześnie instytucje kredytujące zmniejszyły pozaodsetkowe koszty kredytu oraz marżę kredytową.

W I kwartale 2019 r. eksperci prognozują, że popyt na kredyty mieszkaniowe znacząco zmaleje, a polityka kredytowa nadal będzie zaostrzana. Decyzje są spowodowane przewidywaniami odnoszącymi się do sytuacji gospodarczej, która nastąpi w najbliższej przyszłości.

Na podstawie zebranych danych Biuro Informacji Kredytowej zaznacza, że wysoka liczba kredytów pogarsza ich jakość. Osoby posiadające 1 zobowiązanie hipoteczne w polskiej walucie stanowią obecnie 92,5 proc. kredytobiorców mieszkaniowych. Problem z terminową spłatą rat przekraczającą 90 dni ma 2,9 proc. klientów banków. Do 13,6 proc. wzrasta ich liczba, jeśli mają więcej niż 5 kredytów mieszkaniowych.  

Źródło: KRN.pl | 2019-02-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (2)

brum ⋅ 14-02-2019 | 14:36

A kto komu każe brać 5 kredytów mieszkaniowych !!! Jakie trzeba mieć dochody żeby tyle kredytów dostać Na biednych nie trafiło.

ed ⋅ 14-02-2019 | 10:36

Uffff jaki wartościowy artykuł.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęgaraże na wynajemhale i magazyny do kupieniadomy na wynajem powiat Tatrzańskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Brodnickilokale użytkowe na sprzedaż gmina Nowy Duninówmieszkania na sprzedaż gmina Jedwabnodomy na sprzedaż w Szlachtowamieszkania na wynajem w Wrzępiimieszkania na sprzedaż w Dachowej

Deweloperzy

);