Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

O nieruchomościach będzie informował Rejestr Urbanistyczno-Budowlany

2017-04-20

O nieruchomościach będzie informował Rejestr Urbanistyczno-Budowlany

System teleinformatyczny będzie informował o nieruchomościach.

Przepisy zawarte w opracowywanym Kodeksie urbanistyczno-budowlanym nakładają obowiązek prowadzenia baz danych planistycznych. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zaproponowało, by powstał krajowy model danych, a także branżowy profil metadanych. Oprócz tego ma zostać wprowadzony Rejestr Urbanistyczno-Budowlany, gdzie każdy będzie miał dostęp do informacji na temat danej nieruchomości, a także sposobu prowadzenia polityki przestrzennej na poszczególnych obszarach czy realizacji procesu inwestycyjno-budowlanego. Dostęp do systemu mają mieć wszyscy obywatele, a za jego prowadzenie będą odpowiedzialne m.in. samorządy.

Stworzenie miejsca, które da dostęp do kompletnych i rzetelnych danych na temat nieruchomości, inwestycji oraz polityki przestrzennej ułatwi nie tylko pozyskiwanie informacji, ale również pomoże przeprowadzać analizy przestrzenne, a tym samym odpowiednio zarządzać na wszystkich poziomach. Aktualizacja interdyscyplinarnych adnotacji jest tak samo ważna z punktu widzenia wielkich inwestorów, jak i poszczególnych obywateli planujących np. budowę własnego domu.

Opracowanie jednolitej struktury i formatu obowiązującego w całym kraju pozwoli na stworzenie spójnego systemu informacji przestrzennej. Obejmie on dane przede wszystkim z zakresu budownictwa, planowania przestrzennego czy ochrony środowiska oraz rolnictwa. Jak zaznaczył wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski, obowiązkiem państwa jest umożliwienie powszechnego dostępu do tego typu wiedzy wszystkim obywatelom. 

Źródło: KRN.pl | 2017-04-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0
powrót do listy wiadomości

Komentarze (1)

Goodbest ⋅ 27-04-2017 | 16:32

Hello, I am Adams Reymond, i will like to invest in your country. all I want is an honest and reliable person who can be my partner. please email on adamsreymond5@gmail.com for more details. Best Regards Adams Reymond U.S Army Afghanistan.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Mój Dom Etap IV
Osiedle Klonowe 14
Villa sento
Sand Hotel ****
Oaza Bronowice
Ostatnie biura w OVO Wrocław....

Mój Dom Etap IV

Kraków, Dębniki, ul. Obozowa 

Osiedle Klonowe 14

Wieliczka 

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Ostatnie biura w OVO Wrocław....

Wrocław, Krzyki, ul. Podwale 
Super oferta: / poprzednia następna