Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)

Wiadomości Wiadomości

O nieruchomościach będzie informował Rejestr Urbanistyczno-Budowlany

2017-04-20

O nieruchomościach będzie informował Rejestr Urbanistyczno-Budowlany

System teleinformatyczny będzie informował o nieruchomościach.

Przepisy zawarte w opracowywanym Kodeksie urbanistyczno-budowlanym nakładają obowiązek prowadzenia baz danych planistycznych. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zaproponowało, by powstał krajowy model danych, a także branżowy profil metadanych. Oprócz tego ma zostać wprowadzony Rejestr Urbanistyczno-Budowlany, gdzie każdy będzie miał dostęp do informacji na temat danej nieruchomości, a także sposobu prowadzenia polityki przestrzennej na poszczególnych obszarach czy realizacji procesu inwestycyjno-budowlanego. Dostęp do systemu mają mieć wszyscy obywatele, a za jego prowadzenie będą odpowiedzialne m.in. samorządy.

Stworzenie miejsca, które da dostęp do kompletnych i rzetelnych danych na temat nieruchomości, inwestycji oraz polityki przestrzennej ułatwi nie tylko pozyskiwanie informacji, ale również pomoże przeprowadzać analizy przestrzenne, a tym samym odpowiednio zarządzać na wszystkich poziomach. Aktualizacja interdyscyplinarnych adnotacji jest tak samo ważna z punktu widzenia wielkich inwestorów, jak i poszczególnych obywateli planujących np. budowę własnego domu.

Opracowanie jednolitej struktury i formatu obowiązującego w całym kraju pozwoli na stworzenie spójnego systemu informacji przestrzennej. Obejmie on dane przede wszystkim z zakresu budownictwa, planowania przestrzennego czy ochrony środowiska oraz rolnictwa. Jak zaznaczył wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski, obowiązkiem państwa jest umożliwienie powszechnego dostępu do tego typu wiedzy wszystkim obywatelom. 

Źródło: KRN.pl | 2017-04-20

powrót do listy wiadomości

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Osiedle Piltza - Etap III
Panorama Grabówki
Prestige City
Marine Hotel *****
Lokale usługowe
Cystersów 26
Sand Hotel ****
Villa sento
Inwestycja Osiedle Klonowe 11
Osiedle Krakowskie
Oaza Bronowice

Osiedle Piltza - Etap III

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Panorama Grabówki

Grabówki 

Prestige City

Kraków, Podgórze 

Marine Hotel *****

Kołobrzeg, ul. A. Sułkowskiego 

Lokale usługowe

Kraków, Prądnik Biały, ul. Bociana 

Cystersów 26

Kraków, Grzegórzki, ul. Cystersów 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 

Inwestycja Osiedle Klonowe 11

Wieliczka, ul. Zbożowa 

Osiedle Krakowskie

Kraków, Łagiewniki, skrzyżowaniu ulic... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 
Super oferta: / poprzednia następna

Strony regionalne - województwa

dolnośląskielubelskiełódzkiemazowieckiepodkarpackiepomorskieświetokrzyskiewielkopolskiekujawsko-pomorskielubuskiemałopolskieopolskiepodlaskieśląskiewarminsko-mazurskiezachodniopomorskie

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęinne nieruchomości do kupieniamieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Gostynińskidomy na wynajem powiat Kozienickidomy na sprzedaż gmina Piastówmieszkania na wynajem gmina Łyszkowicedomy na wynajem w Bożenkowiedomy na wynajem w Bąkowicachdomy na sprzedaż w Kołdrąbie

Deweloperzy