Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowy wydatek dla właścicieli mieszkań

2006-01-09

Nowy wydatek dla właścicieli mieszkań

Od 4.01.2006 roku obowiązuje unijna dyrektywa 2002/91/WE, mająca promować oszczędzanie energii. Dyrektywa ta wymaga wprowadzenia dokumentu, który pokaże klasę energetyczną domu lub mieszkania.

Od 4.01.2006 roku obowiązuje unijna dyrektywa 2002/91/WE, mająca promować oszczędzanie energii. Dyrektywa ta wymaga wprowadzenia dokumentu, który pokaże klasę energetyczną domu lub mieszkania. Klas energetycznych ma być siedem. Klasa A będzie najwyższą, dla najbardziej oszczędnych domostw. Dla mieszkań i domów już istniejących przewidziany jest okres przejściowy, który może trwać do 2009 roku. Później świadectwo będzie konieczne w trzech sytuacjach: gdy ktoś będzie chciał budynek (także dom jednorodzinny i mieszkanie w bloku) sprzedać lub wynająć, albo gdy przeprowadzi modernizację, której koszt przekroczy jedną czwartą wartości odtworzeniowej budynku. Świadectwa mają wydawać specjaliści z uprawnieniami. Ich dane adresowe będą dostępne na stronie internetowej resortu transportu i budownictwa. Koszt świadectwa dla właścicieli mieszkań ma wynieść kilkaset złotych. Natomiast właściciele domów jednorodzinnych zapłacą ok. 1,5 tys. zł. Świadectwo ma zachować ważność przez dziesięć lat. Po tym terminie ma być automatycznie przedłużane, jeśli standard energetyczny budynku w tym czasie się nie zmieni. W Ministerstwie Transportu i Budownictwa przygotowywany jest projekt ustawy w tej sprawie.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 06.01.2006 | 2006-01-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniadomy na sprzedażinne nieruchomości na wynajemdomy na wynajem powiat Ełckidomy na wynajem powiat Wolsztyńskidomy na wynajem gmina Wyrykidomy na wynajem gmina Skokimieszkania na sprzedaż w Andrzejowiedomy na wynajem w Brzezinachdomy na sprzedaż w Golubie

Deweloperzy

);