Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowy tunel zamiast poszerzenia ulicy

2010-02-22

Nowy tunel zamiast poszerzenia ulicy

Urzędnicy planują budowę nowego tunelu w mieście. Inwestycja budzi zdziwienie, ponieważ tunel ma powstać pod ulicą Pułaskiego.

Urzędnicy planują budowę nowego tunelu w mieście. Inwestycja budzi zdziwienie, ponieważ tunel ma powstać pod ulicą Pułaskiego – donosi „Gazeta Wrocławska”.

Z myślą o planowanym od kilku lat poszerzeniu ulicy wyburzano stojące wzdłuż niej kamienice. Jak czytamy dalej, powstanie tunelu jest wynikiem przegłosowanego przez radnych planu zagospodarowania przestrzennego placu Społecznego. Nowy tunel miałby się zaczynać przed urzędem wojewódzkim i kończyć przy skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Kościuszki, liczyłby więc około kilometra długości. Termin rozpoczęcia budowy nie został ustalony, wiadomo jednak, że ma to być po Euro 2012, bo wtedy jest planowana modernizacja placu Społecznego.
 
Decyzja urzędników dziwi pracowników Katedry Dróg i Lotnisk Politechniki Wrocławskiej. Ich zdaniem taka inwestycja jest bardzo droga, zarówno jeśli chodzi o budowę, jak i utrzymanie tunelu. Tunele buduje się pod tzw. wąskimi gardłami, w miejscach, gdzie inne rozwiązanie nie jest możliwe. Przy ulicy Pułaskiego, zwłaszcza po wyburzeniu kamienic, można wybudować szeroką drogę, dlatego inwestowanie w tym miejscu w podziemny tunel wydaje się nietrafionym pomysłem – informuje gazeta.
 
 
 

 

Źródło: „Gazeta Wrocławska” 15.02.2010 | 2010-02-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciagaraże do kupieniakamienice na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Otwockidomy na wynajem powiat Wieluńskidomy na wynajem gmina Godziesze Wielkiedomy na sprzedaż gmina Jarosławmieszkania na sprzedaż w Sędziszowejmieszkania na sprzedaż w Iwanydomy na sprzedaż w Witoszowie Dolnym

Deweloperzy

);