Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowy ratusz stanie przy ulicy Centralnej

2008-07-24

Nowy ratusz stanie przy ulicy Centralnej

Do 2011 roku, kosztem 55 mln złotych, Kraków chce wybudować nowy ratusz, przystosowany do kompleksowej obsługi mieszkańców i inwestorów. Projekt budowlany powstać ma jeszcze w tym roku.

Do 2011 roku, kosztem 55 mln złotych, Kraków chce wybudować nowy ratusz, przystosowany do kompleksowej obsługi mieszkańców i inwestorów. Projekt budowlany powstać ma jeszcze w tym roku – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Obecnie, aby załatwić jakąkolwiek sprawę związaną z inwestycjami, mieszkańcy Krakowa zmuszeni są do jeżdżenia między urzędami rozrzuconymi po całym mieście. Krakowscy radni pragną jednak to zmienić. Do poprawy sytuacji ma się przyczynić nowy supermagistrat, który stanie ma przy ulicy Centralnej 53 w budynkach, które należały do firmy Prefabet. Obecnie swoją siedzibę ma tam Krakowski Zarząd Komunalny oraz Zarząd Dróg i Transportu – przypomina dziennik.

Projekt nowego supermagistratu powstał w pracowni Archivision. Dziś znamy jedynie ogólną koncepcję architektoniczną budynku. Nowy, sześciokondygnacyjny biurowiec stanie w miejscu przewiązki między istniejącymi już budynkami – podaje Gazeta. W widoku frontowym planuje się dobudowanie jeszcze dwóch segmentów – sześciokondygnacyjnego oraz trzykondygnacyjnego. Nowo powstały ratusz będzie zatem obejmował pięć budynków, które tworzyć będą jeden duży zespół. Zwiększy się zatem powierzchnia użytkowa – z istniejących aktualnie 3,2 tys. m kw. do 12,9 tys. m kw.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 17-07-2008 | 2008-07-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemmieszkania na sprzedażinne nieruchomości na zamianędomy na sprzedaż powiat Średzkilokale użytkowe na sprzedaż powiat Gołdapskidomy na sprzedaż gmina Grabówmieszkania na sprzedaż gmina Świnnadomy na sprzedaż w Skąpychmieszkania na sprzedaż w Czesławicachdomy na sprzedaż w Jabłonka Stara

Deweloperzy

);