Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowy pomysł rządu: rejestr książeczek mieszkaniowych

Joanna Kus | 2019-07-12

Nowy pomysł rządu: rejestr książeczek mieszkaniowych
Ministerstwo proponuje rejestrację książeczek mieszkaniowych

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zamierza policzyć książeczki mieszkaniowe, aby określić termin ich całkowitej likwidacji.

Projekt resortu zakłada, że właściciele takich książeczek będą je rejestrować w bankach. Rozwiązanie to ma pomóc określić wydatki na refundację premii gwarancyjnych i przyspieszyć proces wypłaty rekompensat.

Szacuje się, że książeczek mieszkaniowych może być nawet milion, ale informacje o rzeczywistej liczbie resort uzyska dopiero od banków.

Zmiana dotyczy również celów wypłacania rekompensat za utraconą wartość wkładów – w wyniku hiperinflacji w latach 90. ubiegłego wieku. Ministerstwo proponuje powiązanie premii gwarancyjnej z:

  • wniesieniem opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności;
  • realizacją przedsięwzięcia remontowego (wymianą instalacji centralnego ogrzewania, w tym źródeł ciepła, oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej);
  • zawarciem umowy najmu instytucjonalnego z dojściem do własności – premia przekazywana przed uzyskaniem własności mieszkania tytułem spłaty części kapitałowej.


W projekcie uwzględniono również posiadanie książki mieszkaniowej jako jedno z kryteriów pierwszeństwa przy wnioskowaniu o umowę najmu w programie „Mieszkanie na Start”.

Źródło: KRN.pl | 2019-07-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2.5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniagaraże do kupieniadomy na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Krapkowickilokale użytkowe na sprzedaż powiat Bialskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Boronówdomy na sprzedaż gmina Sochaczewmieszkania na wynajem w Ślesiniedomy na wynajem w Krześliniemieszkania na wynajem w Górczynie

Deweloperzy

);