Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowy kierunek rozwoju Warszawy

Magdalena Hojniak | 2018-11-07

Nowy kierunek rozwoju Warszawy

Stolica potrzebuje nowego zagospodarowania przestrzennego. Funkcjonalna organizacja miasta to jedna z wytycznych, której trzeba będzie sprostać.

Przestrzenny rozwój miasta powinien być odpowiedzią na zmiany zachodzące w sferze ekonomicznej i demograficznej. Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, jakie obowiązywało w Warszawie od 2006 r., uległo dezaktualizacji, dlatego trzeba opracować nowy dokument, który pozwoli odpowiedzieć na bieżące potrzeby miasta.

Równowaga pomiędzy poszczególnymi kierunkami zmian warunkuje dobre samopoczucie mieszkańców, poczucie ich przynależności do danego miejsca, a także bezpośrednio wpływa na komfort życia. Przyjazna przestrzeń to nie tylko mądrze rozmieszczona zabudowa, ale także sprawnie działająca komunikacja czy obszary zielone i rekreacyjne.

Wytyczne, jakie znajdą się w studium, określą m.in. warunki dotyczące powstawania nowej zabudowy, a także wyznaczą, jak dalej ma się rozwijać stolica, by stawać się otwartą metropolią. Oprócz tego nowe przepisy mają uchronić przed zjawiskiem rozlewania się miasta i uczynić je bardziej zwartym. Ulepszenia wymaga również kwestia wykorzystywania istniejących już zasobów, w tym dróg. Stworzenie wielofunkcyjnych przestrzeni ma ograniczyć konieczność częstego przemieszczania się poprzez zapewnienie w jednym miejscu dostępu do pracy i odpoczynku. W tym celu lepszej ochronie zostanie poddana zielona oraz niebieska infrastruktura, a koszty wydatkowane na urbanizację mają zostać zredukowane.

Zanim nowe studium zostanie opracowane, konieczne jest przeprowadzenie szczegółowych analiz i koncepcji. Choć dokument powstanie dopiero za ponad 2 lata, mieszkańcy już teraz mogą wziąć udział w konsultacjach i opowiedzieć się za konkretnymi działaniami, które ich zdaniem są istotne.

Lista punktów i harmonogram konsultacji dostępne na stronie Polskiego Związku Działkowców

Źródło: KRN.pl | 2018-11-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Mania ⋅ 13-11-2018 | 09:32

juz dawno powinno sie cos przedsiewziac w tej kwestii. zyjemy w czasie kiedy kazdy centymetr ziemi jest betonowany wszsystko to bez ladu i pomyslunku. sam kupilem w warszawie nowe mieszkanie na forum wola, dzielnica fajna, dużo zieleni, ale obe=serwujac niektore inwestycje czy to mieszkaniowe czy np. uslugowe (markety etc) trudno znalezc tu logike i rozsadne planowanie.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciagaraże na wynajemdomy na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Będzińskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Kłodzkimieszkania na wynajem gmina Wolbórzmieszkania na sprzedaż gmina Platerówkadomy na sprzedaż w Święcicymieszkania na wynajem w Żabiniedomy na sprzedaż w Nowe Karcze

Deweloperzy

);