Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowości w TBS

2011-03-18

Nowości w TBS

W Ministerstwie Infrastruktury przygotowywane są nowe zasady dla systemu budownictwa społecznego.

W Ministerstwie Infrastruktury przygotowywane są nowe zasady dla systemu budownictwa społecznego. Planuje się dopuszczenie możliwości sprzedaży wybudowanych w oparciu o ten system mieszkań i zmiany kryteriów kwalifikowania ich lokatorów przy jednoczesnym uwolnieniu czynszów. Modyfikacje znajdą się w dwóch projektach: nowej ustawy o Towarzystwach Budownictwa Mieszkaniowego oraz ustawy o społecznych grupach mieszkaniowych – podaje Money.pl.

Chcemy, by system budownictwa społecznego uzyskał pewną cechę, do której dotąd nie doszedł - masę. 90 tys. lokali mieszkalnych, które zostały oddane najemcom TBS. To stanowczo zbyt mało, by mówić o udanym systemie budownictwa społecznego w Polsce - ocenił wiceminister infrastruktury Piotr Styczeń.
 
Resort chce również dokonać likwidacji limitu czynszów dla TBS. Aktualnie górna granica czynszu to 4 proc. wartości odtworzeniowej lokalu. Nowe zasady miałyby obowiązywać dla nowych lokatorów, gdzie czynsz zostałby oparty o koszty. W planie jest także zmiana norm kontroli dotyczących pułapu dochodów osób mieszkających w ramach TBS.

Źródło: Money.pl | 2011-03-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniagaraże do kupieniamieszkania na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Białostockidomy na wynajem powiat Szczycieńskimieszkania na wynajem gmina Bochniamieszkania na sprzedaż gmina Wierzbinekdomy na sprzedaż w Męciniemieszkania na wynajem w Charbowiedomy na sprzedaż w Przybysławicach

Deweloperzy

);