Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowoczesny dworzec

2011-04-11

Nowoczesny dworzec

Stacja Kraków Główny zostanie przebudowana przez konsorcjum Mostostal Warszawa za 126 mln zł brutto.

Stacja Kraków Główny zostanie przebudowana przez konsorcjum Mostostal Warszawa za 126 mln zł brutto. PKP Polskie Linie Kolejowe SA powierzyła spółce kontrakt na przebudowę stacji Kraków Główny wraz z robotami dotyczącymi organizacji węzła przesiadkowego.

Zastrzeżenia podróżnych na dotychczasowej stacji budziło między innymi przejście podziemne „Magda”, w którym brakuje oświetlenia awaryjnego, oraz niesprawny, funkcjonujący od 1993 r., system nagłośnienia i informacji dla podróżnych. Modernizacja zostanie przeprowadzona przy współpracy z Acciona Infraestructuras i potrwa 19 miesięcy. Naprawione zostaną wiaty, elementy małej architektury oraz ciągi komunikacyjne prowadzące z peronów na parkingi.
 
Stacja zostanie także lepiej przystosowana dla potrzeb służb ratunkowych i porządkowych, jak również do realizacji oferty przewozowej biorącej po uwagę użycie nowoczesnych zespołów trakcyjnych, szynobusów oraz wagonów. Będzie to miało przełożenie na skrócenie czasu odpraw pociągów i zwiększenie przepustowości, co pozwoli podnieść poziom obsługi pasażerów.

 

Źródło: KRN.pl | 2011-04-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniadomy do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Kętrzyńskidomy na sprzedaż powiat Zielonogórskidomy na sprzedaż gmina Kamienica Polskamieszkania na wynajem gmina Olkuszmieszkania na sprzedaż w Czarnowiemieszkania na wynajem w Bielancedomy na sprzedaż w Brusno

Deweloperzy

);