Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym

2007-05-12

Nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym

„Usprawnienie procesu sporządzania planów miejscowych oraz tzw. studium zagospodarowania” (będącego podstawą do opracowania planu zagospodarowania przestrzennego) ma na celu przyjęta niedawno przez rząd nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym.

„Usprawnienie procesu sporządzania planów miejscowych oraz tzw. studium zagospodarowania” (będącego podstawą do opracowania planu zagospodarowania przestrzennego) ma na celu przyjęta niedawno przez rząd nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym.

Jak poinformowało w specjalnym komunikacie Centrum Informacyjne Rządu (CIR), „na wszystkich etapach przygotowywania studium oraz planów miejscowych terminy zostaną skrócone”. Zgodnie z propozycją projekt studium będzie wyłożony do publicznego wglądu przez co najmniej 21 dni (wcześniej okres ten wynosił 30 dni), a plan miejscowy – przez 14 dni (wcześniej było 21 dni). Sądy administracyjne będą miały 90 dni na rozpatrzenie skargi gminy, w razie gdyby wojewoda orzekł nieważność uchwały rady gminy w sprawie uwarunkowań studium lub planu miejscowego.

Projekt nowelizacji przewiduje, że tereny kolejowe położone w administracyjnych granicach miast mogą być objęte planowaniem przestrzennym. Z kolei grunty rolne znajdujące się w obrębie miast zostaną przekwalifikowane na tereny pod budownictwo mieszkaniowe.

Nowela określa również, w jaki sposób podejmowane będą decyzje o warunkach zagospodarowania terenu w przypadku braku planu miejscowego. Decyzja o warunkach zabudowy zostanie wydana, gdy dana inwestycja będzie wymagać pozwolenia na budowę. Nie będzie ona zatem konieczna m.in. w sytuacji, gdy planowana jest jedynie niewielka rozbudowa.

Ministerstwo budownictwa zapewnia, że pomimo przyjęcia projektu nowelizacji, nie zamierza zrezygnować z planów opracowania całkowicie nowej ustawy.

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości", 14.05.2007 | 2007-05-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęlokale użytkowe na sprzedażmieszkania na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Bialskidomy na sprzedaż powiat Tarnowskimieszkania na sprzedaż gmina Wolindomy na sprzedaż gmina Węgierska Górkamieszkania na sprzedaż w Olszewiedomy na sprzedaż w Winiarachdomy na wynajem w Szamowie

Deweloperzy

);