Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowelizacja prawa spółdzielczego w przygotowaniu

2006-01-06

Nowelizacja prawa spółdzielczego w przygotowaniu

Ministerstwo Transportu i Budownictwa pracuje obecnie nad przepisami nowelizującymi ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych. Mają one nadać więcej praw mieszkańcom spółdzielni mieszkaniowych oraz chronić ich przed zbyt wysokimi, nagłymi podwyżkami opłat.

Jak podała „Gazeta Wyborcza” Ministerstwo Transportu i Budownictwa pracuje obecnie nad przepisami nowelizującymi ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych. Mają one nadać więcej praw mieszkańcom spółdzielni mieszkaniowych oraz chronić ich przed zbyt wysokimi, nagłymi podwyżkami opłat. W chwili obecnej spółdzielnie mają obowiązek poinformować swoich mieszkańców o podwyżce najpóźniej na dwa tygodnie przed jej wprowadzeniem. W przypadku, gdy lokator nie zgadza się z decyzją spółdzielni, może ją zaskarżyć do sądu. Jednakże do czasu rozstrzygnięcia sporu lokator zobowiązany jest uiszczać opłaty według nowego, wyższego cennika. W praktyce niejednokrotnie oznacza to, że mieszkaniec spółdzielni musi rozliczać się według wyższych stawek nawet przez kilka lat. Inne przepisy obowiązują osoby mieszkające w kamienicach gminnych oraz prywatnych lokatorów. W tym wypadku okres wypowiedzenia starego czynszu wynosi trzy miesiące. Jeśli zaś podwyżka zostanie zakwestionowana, do czasu rozstrzygnięcia sporu na drodze sądowej lokatorzy opłacają czynsz w dotychczasowej wysokości. Z informacji uzyskanych przez „GW” wynika, że - według opracowywanego projektu - mieszkańców spółdzielni obowiązywałyby takie same zasady, jak lokatorów budynków prywatnych i gminnych. Oprócz tego nowelizacja zmieni najprawdopodobniej również zasady wykupu mieszkań lokatorskich w spółdzielniach.

Źródło: | 2006-01-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianękamienice na zamianęinne nieruchomości na wynajemdomy na sprzedaż powiat Tarnowskidomy na wynajem powiat Częstochowskimieszkania na sprzedaż gmina Kutnolokale użytkowe na wynajem gmina Dąbrowa Zielonadomy na wynajem w Dubiażyniemieszkania na sprzedaż w Ignatówcemieszkania na wynajem w Planach

Deweloperzy

);