Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowe zasady timesharingu

2011-12-02

Nowe zasady timesharingu

Wiadomo już, że w przyszłym roku wejdą w życie nowe zasady umów o czasowej własności nieruchomości.

Nowe regulacje, które wejdą w życie w kwietniu przyszłego roku, mają dostosować polskie normy do europejskich standardów – podaje UOKiK. Zmieniony zostanie czas i warunki rezygnacji z umów timesharingowych. Nowe przepisy umożliwią podpisywanie tego typu umów na okres dłuższy niż jeden rok, a nie tak jak do tej pory na okres co najmniej trzech lat.

Zgodnie z nowymi przepisami czas na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny, zostanie wydłużony z 10 do 14 dni od dnia jej zawarcia bądź doręczenia. Ponadto w przypadku złożenia wypowiedzenia z odpowiednim wyprzedzeniem (14 dni od otrzymania wezwania do zapłaty drugiej i kolejnej raty) będzie możliwe odstąpienie od umowy o produkt długoterminowy, w czasie trawnia kontraktu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Timesharing jest formą umowy długoterminowej, która dotyczy przede wszystkim obiektów wakacyjnych. Dzięki niej, nabywca zyskuje prawa do korzystania z budynku lub pomieszczenia mieszkalnego, w określonym czasie każdego roku, zobowiązując się jednocześnie do zapłaty zryczałtowanej kwoty.

Źródło: KRN.pl | 2011-12-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciadomy na zamianękamienice na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Zamojskidomy na sprzedaż powiat Kamieńskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Czerskdomy na sprzedaż gmina Krzynowłoga Maładomy na sprzedaż w Bocheńcumieszkania na sprzedaż w Pęczumieszkania na wynajem w Domanikowie

Deweloperzy

);