Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowe zasady timesharingu

2011-12-02

Nowe zasady timesharingu

Wiadomo już, że w przyszłym roku wejdą w życie nowe zasady umów o czasowej własności nieruchomości.

Nowe regulacje, które wejdą w życie w kwietniu przyszłego roku, mają dostosować polskie normy do europejskich standardów – podaje UOKiK. Zmieniony zostanie czas i warunki rezygnacji z umów timesharingowych. Nowe przepisy umożliwią podpisywanie tego typu umów na okres dłuższy niż jeden rok, a nie tak jak do tej pory na okres co najmniej trzech lat.

Zgodnie z nowymi przepisami czas na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny, zostanie wydłużony z 10 do 14 dni od dnia jej zawarcia bądź doręczenia. Ponadto w przypadku złożenia wypowiedzenia z odpowiednim wyprzedzeniem (14 dni od otrzymania wezwania do zapłaty drugiej i kolejnej raty) będzie możliwe odstąpienie od umowy o produkt długoterminowy, w czasie trawnia kontraktu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Timesharing jest formą umowy długoterminowej, która dotyczy przede wszystkim obiektów wakacyjnych. Dzięki niej, nabywca zyskuje prawa do korzystania z budynku lub pomieszczenia mieszkalnego, w określonym czasie każdego roku, zobowiązując się jednocześnie do zapłaty zryczałtowanej kwoty.

Źródło: KRN.pl | 2011-12-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażhale i magazyny na wynajemkamienice do kupieniadomy na wynajem powiat Ropczycko-Sędziszowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Świnoujściedomy na wynajem gmina Dobrzyń nad Wisłąmieszkania na sprzedaż gmina M. Tarnobrzegdomy na wynajem w Moczydły-Jakubowiętamieszkania na wynajem w Borkowicachmieszkania na wynajem w Wudzynku

Deweloperzy

);