Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowe ustawy przeciwpowodziowe

2010-06-23

Nowe ustawy przeciwpowodziowe

Stworzenie mapy terenów zalewowych oraz szybka budowa wałów przeciwpowodziowych to najważniejsze cele nowych ustaw przeciwpowodziowych.

Stworzenie mapy terenów zalewowych oraz szybka budowa wałów przeciwpowodziowych to najważniejsze cele nowych ustaw przeciwpowodziowych – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.
 
Pierwsze czytanie tych ustaw odbyło się 22 czerwca w Sejmie. Obszary, które powinny być objęte całkowitym zakazem budowy, oraz tereny, gdzie budowa będzie możliwa wyłącznie w ograniczonym stopniu, znajdą się w Krajowym Planie Zabezpieczenia Przeciwpowodziowego – podaje dziennik. Zgodnie z planem, terenami, które w pierwszej kolejności zostaną objęte zakazem zabudowy, będą poldery, czyli obszary w dolinach rzek przeznaczone do zalania podczas powodzi w celu ochrony danych miejscowości. Zgodnie z projektem ustawy opracowaniem Krajowego Planu Zabezpieczenia Przeciwpowodziowego zajmie się premier – czytamy dalej. Na przygotowanie wykazu, terenów zalewowych prezes Rady Ministrów będzie miał tylko 10 miesięcy. Następnie plan zostanie przekazany wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast. Rady gminy będą zobowiązane do sporządzenia i uchwalenia w przeciągu trzech miesięcy gminnego planu zabezpieczeń. Krótkie terminy zawarte w ustawach mają wymusić podejmowanie szybkich i zdecydowanych działań, które mają zapobiegać skutkom powodzi.
 
Dzięki kolejnej nowej ustawie skróceniu ulegnie także czas oczekiwania na decyzje i pozwolenia wymagane przy realizacji takich inwestycji, jak poldery przeciwpowodziowe, zbiorniki retencyjne lub wreszcie wały przeciwpowodziowe – dodaje gazeta. W tym celu zamiast kilku oddzielnych decyzji inwestor (starosta, wójt lub przedsiębiorca) będzie się starał o tylko jedną zintegrowaną tzw. decyzję o pozwoleniu na realizację inwestycji. Będzie ona wydawana przez wojewodę w ciągu 90 dni od momentu złożenia przez owego inwestora wniosku.
 

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 23.06.2010 | 2010-06-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciakamienice poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat M. Sopotlokale użytkowe na sprzedaż powiat Bytowskimieszkania na wynajem gmina Główczycelokale użytkowe na wynajem gmina Mieroszówdomy na wynajem w Zarógumieszkania na sprzedaż w Pielgrzymowicachdomy na wynajem w Drzewicy

Deweloperzy

);