Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowe przepisy obejmą działkowców

Magdalena Hojniak | 2019-09-05

Nowe przepisy obejmą działkowców

Rodzinne Ogrody Działkowe czekają zmiany w związku z nowymi zasadami, które wprowadzi nowelizacja ustawy śmieciowej.

Ustawa „śmieciowa”, czyli ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wprowadza zmiany w systemie gospodarowania odpadami. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 6 września i będą odnosić się również do Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Od początku dyskusji na temat kształtu regulacji włączał się w nie Krajowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców.

Przyjęte ustalenia w związku z wywozem śmieci na terenie ROD oznaczają dla działkowców m.in. inny sposób rozliczania wywozu śmieci. Odtąd będzie się to odbywać w oparciu o indywidualne umowy lub według systemu gminnego. W odniesieniu do ROD straci zastosowanie stawka ryczałtowa. Jeśli wywóz śmieci będzie rozliczany na podstawie deklaracji „śmieciowej” żądane opłaty nie będą mogły przekraczać maksymalnych stawek opłat. W praktyce oznacza to, że w br. odbiór pojemnika 1100 litrowego nie może kosztować więcej niż 54,17 zł, natomiast worka o poj. 120 litrów 16,63 zł. Ponadto zarządy ROD same będą mogły zdecydować, czy przystąpią do gminnego systemu wywozu śmieci.

Bez względu na sposób rozliczania wywozu, nowe przepisy zobowiązują działkowców do selektywnej zbiórki odpadów. Ryczałtowy system wywozu śmieci zostanie wycofany najpóźniej do roku czasu od wejścia w życie nowelizacji. Obniżkom zostaną poddane również stawki, przewyższające maksymalne stawki opłat.  

Źródło: KRN.pl | 2019-09-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażdziałki na wynajemlokale użytkowe do kupieniadomy na wynajem powiat Czarnkowsko-Trzcianeckidomy na sprzedaż powiat Bielskidomy na wynajem gmina Łobezlokale użytkowe na wynajem gmina Popówmieszkania na wynajem w Lipowczycachdomy na sprzedaż w Boreczkudomy na sprzedaż w Białej

Deweloperzy

);