Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowe prawo pozwoli na rozwój rynku mieszkaniowego

2017-04-03

Nowe prawo pozwoli na rozwój rynku mieszkaniowego

Ustawa o hipotekach ma zwiększyć transparentność na rynku i wprowadzić dobre praktyki.

Zdaniem Związku Banków Polskich ustawa o kredytach hipotecznych może przynieść rozwój polskiemu rynkowi mieszkaniowemu. Relacje pomiędzy klientami a bankiem będą regulować nowe przepisy, które zostały przygotowane na potrzeby umów zawieranych przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Dotychczas tego typu kwestie określało prawo bankowe, kodeks cywilny oraz ustawy o kredycie konsumenckim czy rekomendacje KNF, co nie do końca sprawdzało się w tego typu zobowiązaniach finansowych i często rodziło problemy.

Jak przekonuje Związek, nowa ustawa zwiększy poziom transparentności i wprowadzi pożądane procedury. Do najważniejszych regulacji należeć będzie m.in. ujednolicenie informacji udzielanych klientom banków oraz objęcie obowiązkiem spełniania określonych wymogów pośredników. Zapewni to stabilność i równowagę gwarantujące w pełni świadome podejmowanie decyzji przy zawieraniu umów kredytów hipotecznych. Nie bez znaczenia pozostaje również warunkowane przez nową ustawę ograniczenie walutowe, w myśl którego walutą hipoteki będzie ta, stanowiąca większość przychodów kredytobiorcy.

Nowość, jaką wprowadza nowa ustawa o kredytach hipotecznych dotyczy wypowiedzenia umowy kredytowej – klient będzie mógł samodzielnie sprzedać nieruchomość, jeżeli utraci płynność finansową, co jest znacznie korzystniejsze niż w przypadku tradycyjnego procesu egzekucyjnego. Wśród obowiązków spoczywających na instytucjach kredytujących znajdzie się także wymóg informowania o wszelkich zmianach zachodzących w czasie trwania umowy i zasadach wcześniejszej spłaty.  

Źródło: KRN.pl | 2017-04-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Goodbest ⋅ 27-04-2017 | 16:36

Hello, I am Adams Reymond, i will like to invest in your country. all I want is an honest and reliable person who can be my partner. please email on adamsreymond5@gmail.com for more details. Best Regards Adams Reymond U.S Army Afghanistan.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniadomy do kupieniahale i magazyny do kupieniamieszkania na wynajem powiat Żarskidomy na wynajem powiat Lipskidomy na wynajem gmina Radziejówlokale użytkowe na wynajem gmina Goniądzmieszkania na sprzedaż w Radwanówcemieszkania na sprzedaż w Podczachachdomy na sprzedaż w Naramie

Deweloperzy

);