Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowe pomysły wzmocnienia klimatycznego wymiaru polityki miejskiej

Anna Panikowska-Filipek | 2021-07-20

Nowe pomysły wzmocnienia klimatycznego wymiaru polityki miejskiej
Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu miałoby dot. dla miast powyżej 20 tys. mieszkańców.

Według MKiŚ główna zmiana miałaby polegać na konieczności opracowania planów adaptacji do zmian klimatu dla miast, których liczba mieszkańców przekracza 20 tys. osób, a także przeznaczania minimum 30 proc. środków pochodzących z budżetu obywatelskiego na cele związane z polityką klimatyczną.

Poniekąd jest to działanie podyktowane przez Unię Europejską, która zobligowała kraje członkowskie do stworzenia miejskich planów adaptacji do zmian klimatu oraz planów zazielenienia obszarów miejskich. Wymogi te dotyczą miast powyżej 20 000 mieszkańców i powinny zostać spełnione do końca bieżącego roku.

Przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Środowiska (MKiŚ) uważają, że obecnie obowiązujące przepisy dotyczące polityki klimatycznej są mało precyzyjne, a wiele samorządów lekceważy problem. Ich zadaniem konieczne jest nowelizacja ustawy z 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko. Główne zmiany miałyby dotyczyć obowiązkowego tworzenia i późniejszej realizacji celów zawartych w planach przez wszystkie duże miasta oraz finansowania przynajmniej części z nich z budżetu obywatelskiego.

Na razie nie wiadomo, co dokładnie miałyby zawierać wspomniane plany adaptacyjne, można jednak spodziewać się, że w dużych polskich miastach pojawi się więcej zieleni oraz nowoczesnych rozwiązań ekologicznych.
 

Źródło: KRN.pl | 2021-07-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianęmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajemdomy na sprzedaż powiat Człuchowskimieszkania na sprzedaż powiat Krakowskimieszkania na sprzedaż gmina Unisławdomy na wynajem gmina Ostrów Wielkopolskimieszkania na sprzedaż w Sułkowicachmieszkania na sprzedaż w Brzegumieszkania na sprzedaż w Nowej Łubiance

Deweloperzy

);